۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

مجلس از ظرفیت اصل نودم قانون اساسی بطور کامل بهره نبرده است

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس با بیان اینکه اصل نودم قانون اساسی ظرفیت بزرگی را در اختیار وکلای ملت قرار داده است، گفت: مجلس از ظرفیت اصل نودم قانون اساسی بطور کامل بهره نبرده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،حسن شجاعی علی‌آبادی در خصوص لزوم تقویت قوای نظارتی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: آن چیزی که بر همگان مشخص شده این است که مجلس در حوزه نظارت ضعف دارد.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ابزارهای نظارتی مجلس متعدد و اثرگذار هستند اما انسجامی در این ابزارهای نظارتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اصل ۹۰ قانون اساسی، افزود: اصل نودم قانون اساسی ظرفیت بزرگی را به مجلس شورای اسلامی داده است و باید به بهترین نحو ممکن خانه ملت از این امکان استفاده کند

شجاعی علی‌آبادی ادامه داد: متاسفانه بخش کوچکی از آنچه که اصل نودم قانون اساسی در اختیار وکلای ملت قرار داده، در مجلس شورای اسلامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر من در ساختارها باید تجدید نظر کنیم و آن‌ها را ارتقا دهیم، گفت: بُعد نظارتی مجلس نیاز به بازنگری و تقویت دارد تا به اهداف خود که رفع مشکلات کشور و بهبود وضعیت است، برسیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments