۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴

مجرد‌ها برای مسکن نام نویسی کنند

مجرد‌ها می‌توانند برای خانه دار شدن در طرح ملی مسکن نام نویسی کنند.

به گزارش اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا،) سید محمد نظری مدیر کل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه خانم‌های مجرد با ۳۵ سال سن می‌توانند برای خانه دار شدن در طرح ملی مسکن نام نویسی کنند، گفت: آقایان مجرد هم می‌توانند نام نویسی کنند، اما در زمان تحویل واحد حتما باید متاهل باشند.

او افزود: افراد معلول و نخبگان علمی هم در صورت مجرد بودن می‌توانند در این طرح نام نویسی کنند، اما شرط تاهل هنگام تحویل واحد را ندارند.

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه ۴۹ هزار و ۷۷ نفر مازندرانی تاکنون در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند، ادامه داد: شرایط ثبت نام تغییری نکرده است و ۵ سال سکونت، استفاده نکردن از تسهیلات و زمین دولتی، سرپرست خانوار بودن و آورده ۴۰ میلیون تومانی از جمله شرایط نام نویسی است.

نظری گفت: افراد پس از نام نویسی در سامانه ابتدا راستی آزمایی و سپس برای افتتاح حساب و واریز اولین آورده به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

او افزود: افرادی که در سامانه مسکن مهر یا اقدام ملی ثبت نام کردند اگر واجد شرایط باشند به پروژ‌ها متصل می‌شوند و اگر واجد شرایط نبودند مشمول این طرح‌ها نخواهند شد.

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران گفت: زمین برای ساخت مسکن ملی در ۲۶ شهر استان انتخاب شده است و در سایر شهر‌ها نیز از اراضی دولتی و مازاد باید استفاده شود که در فرایند شناسایی و اقدام هستیم.

نظری با بیان اینکه استاندار مازندرانی دستورات خوبی برای تسریع در این اقدام داده است، گفت: ادارات و منابع طبیعی زمین‌ها را اعلام کرده که تا دو هفته دیگر نسبت به اخذ سند تغیر کاربری و صدور پروانه اقدام خواهد شد.

او گفت: نامنویسی برای طرح ملی مسکن در سه مرحله انجام شد و همچنان در تعداد متقاضیان کمبود داریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments