۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

مجازات سنگین فیفا در انتظار باشگاه کاردیف به خاطر نپرداختن رقم خرید سالا

باشگاه کاردیف ولز در صورت ادامه خودداری از پرداخت رقم خرید بازیکن فقیدش به باشگاه نانت فرانسه، ممکن است با مجازاتی سنگین روبه‌رو شود.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اعلام کرد در صورتی که باشگاه کاردیف ولز حاضر نشود اولین بخش از رقم خرید امیلیانو سالا را به باشگاه نانت فرانسه بپردازد، از خرید بازیکن جدید در سه پنجره بعدی نقل و انتفالات محروم خواهد شد.

سالا، مهاجم آرژانتینی پیشین تیم فوتبال نانت ماه ژانویه امسال با عقد قراردادی ۱۵ میلیون پوندی به کاردیف پیوست اما هواپیمایی که او را از نانت به ولز می‌برد بر فراز آب‌های کانال مانش سقوط کرد و مدتی بعد جسد او داخل لاشه هواپیما پیدا شد.

باشگاه کاردیف تا الان از پرداخت بخش اول رقم خرید سالا خودداری کرده و دلیلش هم این بوده که این باشگاه مسئول نقل و انتقال او از نانت به ولز نبوده است. با این حال فیفا در ماه سپتامبر این باشگاه را به پرداخت بخش اول بدهی‌اش به نانت ملزم کرد که رقمی معادل ۶ میلیون یورو است. کاردیف اما هنوز اقدام به پرداخت این رقم نکرده است و خودداری‌اش سبب شده که فیفا به صورت رسمی به باشگاه ولزی هشدار دهد.

طبق اعلام کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فیفا، باشگاه کاردیف در صورتی که ظرف ۴۵ روز آینده از زمان دریافت صورتحساب بانکی از سوی باشگاه نانت، اقدام به پرداخت بخش اول بدهی‌اش نکند، در سه پنجره بعدی نقل و انتقالات از خرید بازیکن داخلی و خارجی محروم خواهد شد اما به محض پرداخت بدهی‌اش این محرومیت لغو خواهد شد.

باشگاه کاردیف به هشدار کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فیفا پاسخ نداده است اما این باشگاه در گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد پرونده را به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) ارجاع دهد.

فیفا معتقد است که پروسه انتقال مالکیت سالا پیش از مرگ او به صورت رسمی کامل شده است و به همین دلیل باشگاه کاردیف ملزم به پرداخت رقم خرید اوست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments