۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

مترو تهران یکی از امن‌ترین نقاط در برابر زلزله

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: همه تونل‌ها و تاسیسات مترو پایتخت در برابر زلزله با شدت زیاد هم مقاوم است و تجهیزات مترو مطابق با استانداردهای بین المللی است

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت) علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره مقاومت مترو در برابر زلزله گفت همه تونل‌ها و تاسیسات مترو برای بزرگترین زلزله محتمل تهران که شدت آن حداکثر ۷.۵ ریشتر خواهد بود طراحی و اجرا شده‌است.

وی افزود: تمامی تجهیزات استفاده شده در مترو مطابق با استاندار‌های بین‌المللی است و هیچ جای نگرانی در مورد آسیب به مترو در صورت وقوع زلزله حتی با شدت زیاد نیست.

وی بیان داشت:در خطوط یک تا ۷ متروی تهران حدود ۱۵۰ قطار فعال است که ۱۱۵۰ واگن را شامل می‌شود که این قطارها روزانه در ۲۳۵ کیلومتر از خطوط مترو در حال حرکت هستند و تمام تاسیسات و‌تجهیزات در برابر زلزله ایمن است و حتی می‌توان گفت شهر زیرزمینی یکی از امن‌ترین نقاط تهران در صورت وقوع زلزله احتمالی است.

ساعت ۴۸ دقیقه بامداد روز جمعه ۱۹ اردیبهشت امسال،‌ زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر دماوند در استان تهران را لرزاند و نگرانی‌های زیادی برای مردم و مسوولان در حوزه‌های مختلف شهری ایجاد کرد.فارس

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments