۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

مترو تهران به اسلامشهر، پرند و هشتگرد متصل می‌شود

شهردار تهران با بیان اینکه اتصال قطار شهری بین کلانشهرها و اقمار جزو سیاست‌های اصلی ما است،گفت: به دنبال اتصال مترو به اسلامشهر،پرند،هشتگرد و غیره هستیم و این موضوع مهم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیروز حناچی امروز در آیین افتتاح ۸.۵ کیلومتر از نیمه شرقی خط ۷ مترو تهران و بهره برداری از دو ایستگاه بسیج و مهدیه با اشاره به اینکه کلانشهرها مشکلات مشترکی دارند، اظهار کرد: آلودگی و ترافیک از پیامدهای توسعه شهری است.

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی و اسکان غیررسمی در همه کلانشهرها با شدت و ضعف وجود دارد، افزود: در دهه اخیر رشد جمعیت مناطق ۲۲ گانه تهران، ۲.۵ درصد بود اما در شهرهای اقماری شاهد رشد ۱۷ درصدی جمعیت هستیم که این بحران درست در خارج از حریم شهر تهران رخ داده است.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه اتصال قطار شهری بین کلانشهرها و اقمار جزو سیاست‌های اصلی ما است، گفت: به دنبال اتصال مترو به اسلامشهر،پرند،هشتگرد و غیره هستیم و این موضوع مهم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

حناچی در ادامه با بیان اینکه تامین منابع پروژه عظیم مترو کار چندان آسانی نیست، اذعان کرد: دو موضوع آلودگی هوا و ترافیک جزو دغدغه‌های مردم است.

وی اضافه کرد: آلودگی هوا و ترافیک تاثیر مستقیمی بر زندگی و روح، روان و سلامت آنها می‌گذارند به همین دلیل حل این دو دغدغه و پاسخگویی به مطالبات مردمی جزو اولویت‌های کاری مدیریت شهری است.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه ما به مردم قول توسعه شبکه حمل و نقل ریلی را داده بودیم، گفت: تکمیل خط ۶ و ۷ کار بسیار سختی بود چرا که در شرایط تحریم‌ها هستیم و همین موضوع سبب شد تا مشاورین نرم افزار کار خط ۷ را رها کنند. در خط ۶ نیز کاملا در میانه تحریم‌ها بودیم اما تلاش کردیم تا با کمک کارشناسان داخلی تجهیزات بدون خرید مستقیم از خارج، تولید کنیم.

حناچی با بیان اینکه امروز رنکینگ مترو تهران در میان متروهای دنیا در شاخص طول مسیر و همچنین جابجایی مسافر مترو تهران در جایگاه ۱۵ دنیا قرار دارد، تصریح کرد: در برخی از شهرها این سیاست‌ که در هر ۵۰۰ متر یک ایستگاه مترو باشد، دنبال می‌شود که این نشان دهنده پوشش گسترده مترو در شهرها است.

وی با اشاره به اینکه قول دادیم که هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنیم، بیان کرد: تمرکزمان را برای حل مشکل تامین واگن قرار داده‌ایم. برای تکمیل خط ۶ و ۷ باید ۵ هزار میلیارد تومان دیگرهزینه کنیم.

به گفته شهردار تهران امیدوارم با قول های خوبی که امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه داده‌اند بتوانیم نه تنها مترو بلکه در حوزه اتوبوسرانی و حمل و نقل شهری نیز شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments