۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱

مبارزه با آفت سن گندم در شهرستان بردسیر در حال انجام است

با توجه به لزوم تشخیص و مبارزه به موقع با آفت مخرب سن گندم در شهرستان بردسیر، جهت مبارزه با این آفت مبارزه شیمیایی به صورت محدود با سن مادر و بطور وسیع علیه پوره ها توسط حشره کش فنیتریتیون به مقدار ۱.۲ لیتر در هکتار، به صورت هوایی و زمینی انجام می شود.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، سبک خیز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت: باتوجه به لزوم تشخیص و مبارزه به موقع با آفت مخرب سن گندم در شهرستان بردسیر، جهت مبارزه با این آفت مبارزه شیمیائی بصورت محدود با سن مادر و بطور وسیع علیه پوره ها توسط حشره کش فنیتریتیون به مقدار ۱.۲ لیتر در هکتار، بصورت هوائی و زمینی انجام می شود.

سبک خیز خاطرنشان کرد: مبارزه تلفیقی که ادغام روش بیولوژیک و مبارزه شیمیائی و سایر روش های مبارزه با این آفت نیز در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: احیا و اجرای مبارزه بیولوژیک با این آفت، رها سازی زنبورهای انگل تخم سن است که در شرایط آزمایشگاه زنبورها پرورش می یابند و در اوائل بهار همزمان با تخم ریزی سن گندم آنها را در مزرعه رها می نمایند.

سبک خیز ابراز داشت: با همکاری اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران منطقه، آموزشها و اطلاعات لازم در اختیار کشاورزان قرار می گیرد تا اقدامات اولیه جهت جلوگیری از تکثیر این آفت در منطقه صورت گیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x