۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱

افزایش مبادلات اقتصادی تهران – باکو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

در تماس تلفنی محمود واعظی و مشاور روابط خارجی ریاست جمهوری آذربایجان دو طرف خبر دادند که روابط تهران – باکو بویژه در حوزه اقتصادی گسترش می‌یابد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «محمود واعظی» و «حکمت حاجی اف» در گفت وگویی تلفنی تاکید کردند که مبادلات اقتصادی دو کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تداوم یافته و مانعی بر سر راه توسعه این همکاری‌ها نیست.

رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران و مشاور روابط خارجی ریاست جمهوری آذربایجان، با ابراز رضایت از روند رو به گسترش همکاری‌های تهران – باکو بویژه در حوزه اقتصادی، درباره راه‌های گسترش بیش از پیش این روابط و همکاریها گفت وگو کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اعلام مراتب قدردانی کشورمان از برگزاری به هنگام نشست مجازی سران کشورهای عضو گروه تماس جنبش غیر متعهدها گفت: جمهوری آذربایجان به عنوان رئیس جنبش غیرمتعهدها نه تنها اجازه نداد بیماری کرونا مانع تشکیل اجلاس شود بلکه با انتخاب موضوع کرونا به عنوان بحث محوری نشست، گام ارزنده‌ای در هماهنگی و مبارزه مشترک کشورها با این بیماری برداشت.

وی ابراز امیدواری کرد که مجموعه مواضع و راهکارهای ارائه شده در نشست موجب گردد تا کشورها دست به دست هم برای پشت سرگذاشتن این مشکل جهانی تلاش کنند و مبادلات اقتصادی را فزایش دهند و در مقابل کسانی که درصدد بهره گیری از این مشکلات هستند، بایستند.

فزایش مبادلات اقتصادی تهران – باکو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

واعظی همچنین از روند رو به رشد همکاری‌ها و روابط دو کشور بدون تاثیر پذیری از بیماری کرونا ابراز رضایت کرد و گفت که امیدواریم این روند همچنان با شتاب، بیش از پیش توسعه یابد.

مشاور سیاسی ریاست جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌و‌گو ضمن ابلاغ مراتب قدردانی «الهام علی اف» رئیس جمهور کشورش از شرکت حسن روحانی در نشست مجازی سران کشورهای عضو گروه تماس جنبش غیر متعهدها و محورهای سخنرانی وی در این نشست، آن را موجب تقویت غیرمتعهدها دانست.

حاجی اف اظهارداشت که کشورش برای توسعه همکاری‌های همه جانبه تهران – باکو اهمیت ویژه‌ای قائل است و «علی اف» به همه مقام‌های کشور ابلاغ کرده که بیماری کرونا نباید مانعی در روند رو به رشد همکاری‌های دو کشور ایجاد کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تبادل تجربیات برای مهار بیماری کرونا، همکاری‌ها و تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور بیش از پیش تقویت شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments