۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
برای نخستین بار در کشور؛

مانور آموزشی اورژانس پیش بیمارستانی در شیراز برگزار شد

به همت واحد آموزش اورژانس فارس و جمعی از مسوولان سازمان اورژانس فارس، مانور آموزشی اورژانس پیش بیمارستانی برای نخستین بار در کشور، در شیراز برگزار شد.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر این مرکز با بیان این خبر گفت: این مانور با حضور هشت تیم آموزشی از ساعت ۸ صبح و با هدف ارزیابی توانمندی ها و آموزش مباحث اورژانس پیش بیمارستانی، به ویژه مباحث ۷۲۴ و ۲۴۷ به طور همزمان در پایگاه های اورژانس شیراز انجام شد.

دکتر «محمدجواد مرادیان» در خضصوص نحوه اجرای این مانور افزود: تیم ها با برنامه ریزی دقیق و با هماهنگی واحد ارتباطات در ساعت های تعیین شده وارد مناطق مشخصی می شدند و با مولاژهایی که در اختیار داشتند ضمن مرور مباحث علمی با کارکنان منطقه، توانمندی آنان را مورد ارزیابی قرار می دادند.

او ادامه داد: برای اجرای این مانور سناریوهایی تنظیم شده بود که تکنسین می بایست با استفاده از دستورالعمل های آفلاین، احیای قلبی ریوی، ۷۲۴ و ۲۴۷ به حل مسئله می پرداخت و بر اساس تسلط تکنسین و نحوه انجام اقدامات درمانی، امتیاز افراد مشخص می شد.

دکتر مرادیان با اشاره به منحصر به فرد بودن این مانور گفت: این مانور ۱۰ ساعت به طول انجامید و در این مدت ۳۵ پایگاه و ۱۰۵ تکنسین اورژانس شیراز مورد ارزیابی قرار گرفتند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه یادآور شد: در تمامی مراحل اجرای این مانور حفظ فاصله فیزیکی و رعایت پروتکل های بهداشتی مدنظر بوده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x