۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

مانورهای نظامی‌آمریکا و کره جنوبی به دلیل گسترش کرونا به حالت تعلیق درآمد

آمریکا و کره جنوبی همه رزمایش‌های مشترک نظامی‌خود را با هدف محدود کردن گسترش ویروس کرونا به حالت تعلیق درآوردند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، در حالی که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سایر کشورها برای نخستین بار از تعداد مبتلایان در چین پیشی گرفته است، آمریکا و کره جنوبی از تعلیق کلیه مانورهای نظامی‌مشترک بین دو کشور خبر داده‌اند.

بر اساس این گزارش، برزیل نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرده است. نخستین موارد ابتلا به این ویروس در کشورهای پاکستان، سوئد، نروژ، یونان، رومانی، الجزایر نیز گزارش شده است. چین نیز روز پنجشنبه ابتلای ۴۳۳ مورد جدید به این ویروس را تایید کرده است.

شبکه سی ان ان گزارش داده است که در حال حاضر ۶۰ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا هستند و این ۶۰ مورد از ابتلا در وزارت بهداشت آمریکا به ثبت رسیده است.

«آلکس اِیزر» وزیر بهداشت آمریکا نیز عصر چهارشنبه از شناسایی ۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و گفت: ۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در این کشور شناسایی شده است.

این در حالی است که وزیر بهداشت آمریکا روز سه شنبه درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای ایران و ایتالیا ابراز نگرانی کرد.

طی روزهای اخیر تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا از جمله سناتور «چاک شومر» رهبر دموکرات‌های سنا از سردرگمی‌دولت این کشور در مقابله با ویروس کرونا به‌شدت انتقاد کرده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا نیز نسبت به سفر اتباع و شهروندان این کشور به کره جنوبی هشدار داده است. ارتش آمریکا نخستین مورد ابتلای سربازان خود در کره جنوبی به ویروس کرونا را تایید کرده است.

ارتش کره جنوبی نیز اعلام کرده است که تعدادی از سربازان و پرسنل نظامی‌این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

فرماندهی مشترک نیروهای آمریکایی و کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که مانورهای نظامی‌و آموزشی مشترک دو کشور تا اطلاع بعدی به تعویق افتاده است.

کره جنوبی ابتلای بیش از ۳۳۴ نفر به ویروس کرونا را تایید کرده تا تعداد کل مبتلایان به ۱۵۹۵ نفر افزایش یابد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments