۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰

مانورآمادگی و ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی

مانورآمادگی و ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در آموزشگاه امام حسین (ع) تایباد برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا) از استان خراسان رضوی، مانور آمادگی و ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی ، با حضور مهندس سیاح فرماندار شهرستان تایباد، مدیر آموزش و پرورش ، مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان ، در آموزشگاه امام حسین (ع) شهر تایباد برگزار شد.

این مانور با مشارکت و همکاری دستگاههای اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان تایباد اعم از جمعیت هلال احمر ، نیروهای انتظامی و نظامی ، شبکه بهداشت و درمان ، شهرداری و سازمان آتش نشانی به صورت نمادین اجرا شد.
در این مانور دانش‌آموزان با به صدا درآمدن آژیر نحوه مواجهه با زلزله احتمالی، پناه‌گیری و امدادرسانی به مصدومان را تمرین کردند.

مهندس سیاح فرماندار شهرستان تایباد هدف از برگزاری چنین مانورهایی را تمرین و ترویج فرهنگ ایمنی و ارتقای توانمندی دانش‌آموزان برای مواجهه درست با بلایای طبیعی به ویژه زلزله عنوان نمود.

مهندس سیاح ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی ، افزایش ایمنی و کاهش تلفات و خسارت ناشی از زلزله و ایجاد آمادگی برای واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله را از دیگر اهداف برگزاری این مانور برشمرد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان تایباد تاکید کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه امداد و نجات لازمه جامعه بوده و همه باید نسبت به فراگیری این آموز‌ش‌ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اگر می خواهیم جامعه از جمله مدارس ما که کانون استقرار جمعیت پایه ای و آینده ساز جامعه است ایمن از بلایای طبیعی بویژه زلزله باشند باید در کنار آموزشهای رسمی به آموزشهای عمومی در قالب برنامه های مختلف پرداخت که مانور زلزله از مهمترین آنهاست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments