۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
حاجی دلیگانی در گفتگو با طبنا مطرح کرد:

مانع تراشی دولت برای فرار از پرداخت بسته معیشتی/ دولت باید خسارات ناشی از افزایش قیمت بنزین را جبران کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت قصد دارد با مانع تراشی برای مردم از پرداخت بسته معیشتی که قرار بود از محل درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین پرداخت شود، سر باز بزند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطب، افزود: دولت نمی‌خواهد مبلغ بسته معیشتی را بپردازد و به همین جهت تلاش می‌کند تا با ایجاد موانعی مانند منوط کردن پرداخت در قبال گرفتن دسترسی به حساب‌های مردم که نوعی ورود به حریم خصوصی محسوب می‌شود، از دسترسی مردم به این حق ممانعت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: قطعا اصلاح و تصویب لایجه بودجه این موضوع را تعیین تکلیف خواهیم کرد و مردم نباید نگران باشند.

وی در پساخ به این سوال که یعنی بسته معیشتی در بودجه دیده خواهد شد؟، تاکید کرد: قطعا ما این بحث را در بودجه مطرح خواهیم کرد، چراکه درآمد دولت از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی ۲۵۰ هزار میلیارد تومان در سال آینده خواهد بود که نسبت به سال ۹۸ که ۱۴۰ هزار میلیارد تومان بوده، ۱۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش درآمد دارد.

حاجی دلیگانی معتقد است: چون بنا نیست که چیز دیگری جز بنزین گران شود، نشان می‌دهد که دولت ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از این محل درآمد دارد و اگر ۱۰ هزار میلیارد تومان هم بابت افزایش هزینه‌ها و مصارف خرج شود حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد باقی می‌ماند و باید برای جبران خسارت‌هایی که به مردم در اثر افزایش قیمت بنزین وارد شده هزینه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این سوال که آیا قصدی برای ایجاد شغل پایدار با این میزان درآمد وجود دارد، تصریح کرد: قطعا این کار هم شدنی است، این منابع را می‌توان در جاهای مختلفی مصرف کرد که به نفع مردم باشد.

وی درباره شایعات تک نرخی شدن بنزین و حذف مجدد کارت سوخت در نوروز ۹۹ هم اظهارکرد: اینها پیشنهادات و گزینه‌هایی است که در کمیسیون تلفیق بررسی خواهد شد، بنده عضو این کمیسیون هستم و در جهت دفاع از مردم هر تصمیمی‌که امکان آن وجود داشته باشد را اتخاذ خواهیم کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments