۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

ماسک پارچه ای توصیه سازمان بهداشت جهانی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ماسک پارچه ای به منظور استفاده آحاد مردم در فضاهای عمومی، وسیله حفاظتی مناسب است و ماسک سه لایه بیشتر مخصوص کادر مراکز بهداشتی و درمانی است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر طاهره چنگیز افزود: خود من به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی در مجامع عمومی، جلسات و اماکن عمومی از ماسک پارچه ای استفاده می کنم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: استفاده از ماسک پارچه ای علاوه بر امکان چندین بار مصرف، در مقایسه با ماسک های سه لایه فاقد نشان که مشخص نیست در چه وضعیت بهداشتی تهیه شده، مطمئن تر است.

وی ادامه داد: این ماسک ها قابلیت شست و شو دارد و بسته به شرایط شغلی و میزان استفاده فرد، به نظر می رسد که روزانه نیازمند یکبار شست وشوست.

دکتر چنگیز با بیان اینکه استان اصفهان در زمان حاضر در وضعیت هشدار قرار دارد، اظهار داشت: اصفهان با روند رو به افزایش بیماران کرونایی بستری مواجه است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر قریب ۷۵۰ بیمار در بیمارستان های ۲۲ شهرستان استان بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: شیب ابتلا در استان ملایم است و در یکی از روزهای گذشته حتی به مرز ۸۰۰ بیمار بستری رسیدیم ولی در حال حاضر قریب ۷۵۰ بیمار در بیمارستان ها بستری هستند.

وی اضافه کرد: نوسانات وجود دارد ولی مجموعه کادر بهداشت و درمان استان نگران عبور تعداد بستری ها از مرز ۸۰۰ بیمار هستند که در این صورت همکاران با زحمت مواجه خواهند شد.

دکتر چنگیز تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف، مشاغل و آحاد مردم به منظور به حداقل رسیدن چرخش ویروس کرونا در جامعه ضروری است.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک در اماکن عمومی، حضور حداقلی در مجامع و پرهیز از اجتماعات بویژه در فضاهای سربسته، شستن یا ضدعفونی کردن دست ها از مهمترین توصیه های دانشگاه علوم پزشکی به مردم است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments