۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

ماسک و فاصله گذاری اجتماعی اجبار برای توکیو۲۰۲۰

بنا بر تصمیم مسئولین ژاپنی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در طول برگزاری بازی های المپیک توکیو2020 اجباری خواهد بود.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک استفاده از ماسک و انجام فاصله گذاری اجتماعی اقدامی است که در جهت پیشگیری از انتشار کووید ۱۹ بویژه در فضاهای سرپوشیده، فضاهای پرازدحام و شرایط ارتباطی نزدیک افراد مورد توجه خواهد بود. همچنین، فضاهای مسقف هر ۳۰ دقیقه یکبار با استفاده از ونتیلاتورهای مکانیزه مورد تهویه قرار خواهند گرفت و ورزشکاران با دریافت منوهای غذایی از قبل، تنها برای ۳۰ دقیقه تایم صبحانه و ۱ ساعت تایم ناهار می توانند درکافه تریایدهکده حضور یابند.
کمیته برگزاری توکیو۲۰۲۰ که در تعامل با IOC و IPC نسبت به انتشار و تدوین اقدامات مقابله ای با کرونا گام برداشته است درنظر دارد تا میزان برخورد نزدیک و حضور ورزشکاران در دهدکده اقامتی را بمنظور کنترل پاندمی و انتشار ویروس کرونا نیز محدودتر نماید. از ورزشکاران خواسته خواهد شد تا حتی المقدور فضای اقامتگاههای خود را برای دید و بازدید ترک ننمایند و کنترل ورود و خروج به دهکده در دستور کار قرارگرفته است.
گفتنی است، کارگروه اقدامات مقابله ای با کرونا همچنان در حال بررسی سناریوهای مختلف بمنظور برگزاری بازی های معوق توکیو۲۰۲۰ است و گزارش عملکرد آن تا اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x