۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

استفاده از ماسک صورت برای کودکان خطرناک است

یک گروه پزشکی در ژاپن در تازه‌ترین پژوهش خود دریافتند، استفاده از ماسک صورت برای کودکان زیر دوسال خطرناک است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از دیلی‌ صباح یک گروه پزشکی در ژاپن در تازه‌ترین پژوهش خود دریافتند  استفاده از ماسک صورت برای کودکان زیر دوسال خطرناک است.

محققان باور دارند، بچه‌های زیر دو سال نباید از ماسک استفاده کنند، زیرا ممکن است تنفس آنها دچار مشکل شود و خطر ابتلا به خفگی در پی آن افزایش یابد.

از آنجا که بسیاری از کشورهای مختلف درگیر بحران ویروس کرونا هستند و پس از چند ماه قرنطینه کاهش یافته و مردم به روال عادی زندگی بازگشته‌اند، عدم استفاده از ماسک صورت می‌تواند شرایط را وخیم‌تر کند.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه پس از کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، وضعیت اضطراری را برای توکیو و چهار منطقه برداشت، اما هشدار داد که اگر دوباره ویروس شروع به گسترش کند، به طور مجدد قرنطینه و کاهش تردد اجتماعی اعمال می‌شود.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، متخصصان بهداشت در سراسر جهان توصیه می‌کنند افراد از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند؛ اما کودکان زیر دوسال نباید ماسک داشته باشند.

انجمن کودکان کودکان ژاپن به والدین هشدار داده است که ماسک‌ها برای نوزادان بیش از حد خطرناک هستند؛ ماسک می‌تواند تنفس آنها را دشوار کند.فارس

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments