۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
در حاشیه آگهی های خوشمزه تلویزیون؛

 لطفا نمک روی زخم مردم نپاشید! / مجید فلاح شجاعی

پخش آگهی های خوراکی از شبکه های مختلف تلویزیون، در این شرایط سخت اقتصادی،برای خانواده های کم در آمد، تبدیل به یک معضل بزرگ شده است!

 

رسانه ملی برای اینکه به حیات خود ادامه بدهد نیاز دارد تا قبل، وسط و بعد از هر برنامه پر ببینده ای ، فیلم و سریالی پخش انبوهی از آگهی ها را داشته باشد. در این میان هر چقدر هم پول می گیرند نوش جان شان، البته امیدوارم پول آگهی ها به طرز شایسته ای به جیب مبارک تلویزیون برود!

چیزی که باید در مورد آگهی ها اذعان کرد اینکه؛ عزیزان کارشناس، ممیزهای عزیزی که مو را از ماست می کشید، قدری دقت کنید. همه ممیزی ها فقط یک تار مو نیست.

برخی از آگهی های شما با روح و روان مخاطب تان بازی می کند! چرا آگهی های کپی شده صرف از شبکه های ماهواره ای را پخش می کنید؟ شاید شما شبکه های ماهوره ای را نمی بینید ولی مردم برخی از این آگهی ها را به صورت اورجینال از فلان شبکه دیده ومی بینند!

چرا برخی آگهی های جلف و دم دستی را روانه آنتن می کنید؟ برخی آگهی ها خیلی پیش و پا افتاده و به نوعی احمقانه ساخته شده است. متاسفانه چون برای آگهی تبلیغ می شود از اشاره مستقیم آگهی های مورد نظرمعذوریم.

از طرفی در این شرایط نابسامان اقتصادی، ۷۰ در صد آگهی های شما با تن ماهی، مرغ، کوشت، برنج و … سر کار دارد. آیا همه مردم قدرت خرید این همه خوردنی ها را دارند؟

این روند در تولید فیلم وسریال در شبکه های مختلف هم دنبال می شوند. حتما باید سفره های رنگارنگ با دیزاین عالی در مقابل چشمان مردمی باشد که گرفتار مشکلات اقتصادی هستند؟

اصلا کاری به بزرگترها نداریم، خب ندارند، نباید هم بخورند، بروند کار کنند این همه کارهای خوب در سازمان ها و نهاد های دولتی و خصوصی وجود دارد. حالا که کار نمی کنند، نباید هم بخورند، اما با کودکان و نوجوانانی که سفره خالی خانواده را می بینند و با این همه خوردنی ها مواجه می شوند چگونه باید رفتار کرد؟

تلویزیون پر شده از کلاس های آشپزی و تبلیغ ظرف و ظروف آشپز خانه، ان شالله که خدا بیشتر بدهد. ولی نمی شود در همان کلاس های آشپزی گاهی آموزش غذاهایی را انتخاب کرد که درآن گوشت و مرغ نباشد؟

به راستی مدیران رسانه ملی از وضعیت اقتصادی مردم اطلاعی ندارند؟ لطفا نمک روی زخم مردم نپاشید!

مردمی که در فقر و نداری هستند هم، قصه دارند، پر از معرفت و دوستی و مهربانی اند، زندگی آنان هم پر ازغصه است و دغدغه سفره هایشان را دارند. پدران این خانواده ها مجاهدت می کنند تا برای خانواده روزی حلال در بیاورند، بیاید از روی این زندگی ها هم فیلم وسریال بسازید.

ناراحت حرف های دیگران هم نباشید، بگذار هر چه می خواهند در باره ما بگویند مگر حالا نمی گویند؟ خیلی بد است از مردمی سریال و فیلم ساخت که دچار فقر و نداری هستند ؟ ولی مدیران گرامی، همین مردم بخش مهمی ازجامعه ۸۵ میلیونی ایران هستند که در همه رویدادهای این کشور، حضور پر رنگی داشته است.

در اتاق فکر شما چه می گذرد؟ اصلا اتاق فکری هم دارید که از نظر محتوایی همه برنامه ها، فیلم ها و سریال ها در آنجا مورد نقد و بررسی قرار بگیرد؟

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments