۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
استاندار ایلام در بیست و پنجمین نشیت ستاد استانی مبارزه با کرونا

لزوم تمهیدات لازم در شهرستان های مجاور با استان های دارای شرایط قرمز کرونا

استاندار ایلام در جلسه اضطراری ستاد استانی مبارزه با کرونا با هشدار نسبت به وضعیت کرونا در استان، تاکید کرد: آمار مبتلایان به کرونا در استان به شدت در حال افزایش است و این بسیار نگران کننده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در جلسه اضطراری ستاد استانی مبارزه با کرونا با هشدار نسبت به وضعیت کرونا در استان، تاکید کرد: آمار مبتلایان به کرونا در استان به شدت در حال افزایش است و این بسیار نگران کننده است.

وی دیروز و امروز را بدترین روز کرونا در استان عنوان کرد و گفت: امروز در پی مبتلا شدن تعداد زیادی که یک رکورد بی سابقه از روند بیماری تاکنون در استان است نشست اضطراری برگزار کرده ایم و همین جا اعلام خطر می کنم.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه ایلام مابین سه استان قرمز کرونا قرار دارد، اظهار داشت: برای شهرستان های همسایه سه استان مذکور به ویژه شهرستان های حوزه جنوب استان یک وضعیت خطرناک متصور است که نیازمند رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی توسط مردم و تدابیر دستگاه های درگیر در کار است.

وی ادامه داد: متاسفانه ارتباطات رفت و برگشت مابین شهرستانهای مجاور با این استان ها زیاد و نگران کننده است و این یکی از عوامل مهم رشد شدید افزایش مبتلایان است.

استاندار ایلام در ادامه از عوامل دیگر افزایش جهشی رشد مبتلایان به کرونا در استان گفت و تصریح نمود: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی، برگزاری مراسمات مختلف جشن عروسی و عزا و … مزید بر علت شده است بطوریکی گزارش شده است در یک مراسم مشابه در استان های مجاور ۱۲۰ نفر مبتلا به کرونا شده اند.

وی افزود: مراسمات و هجوم بی وقفه مردم به بازار و گردشگاه ها و تفریگاه ها فاجعه به بار می آورد و مردم به خاطر حفظ جان خود هم که شده است مراعات بکنند چرا که کار از توصیه گذشته است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مهم که ما خواستار ادامه روند زندگی و فعالیت مردم اما با رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم، افزود: اما این به منزله عادی سازی شرایط کرونا نیست، بنابراین مردم در مکان های عمومی و محل کار ضمن اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی حتما از ماسک استفاده کنند.

وی با عنوان این مطلب که ناچار به رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم، تاکید کرد: اگر هشدارها را جدی نگیریم  پاسخ پشیمان کننده ای از کرونا خواهیم گرفت.

استاندار ایلام در ادامه ار صنعت معدن و تجارت استان و صنوف مختلف خواستار تولید ماسک با تایید بهداشت و درمان شد و گفت: لازم است تولید ماسک با قیمت ارزان و به وفور در دسترس مردم قرار گیرد.

وی افزود: همچنین ادارات تدابیری بیاندیشند تا ماسک و ضدعفونی در اختیار کارکنان و ارباب رجوع و افرادی که در ادارات حضور می یابند، قرار بدهند.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن اینکه از ادارات خواست که از ورود کارمندان و افرادی که دارای علائم بیماری کرونا هستند جلوگیری شود، افزود: البته مدیران بایست به افراد مشکوک به کرونا مرخصی بدهند و در جهت پیشگیری از بیماری از ورود آنها به اداره جلوگیری کنند.

وی خواستار لغو تمام همایش ها در ادارات شد و گفت: ادارات جلسات خود را بصورت ویدئو کنفرانس برگزار کنند و از تجمعات اداری به هر شکلی حتی در تودیع و معارفه ها خودداری شود.

استاندار ایلام در ادامه خواستار اعلام آمار مبتلایان به کرونا در استان شد و گفت: برای هشیاری بیشتر و در جریان قرار گرفتن جدی بودن بحث کرونا نیازمند اعلام آمار مبتلایان هستیم.

وی خواستار اعلام عمومی مباحث کرونا و در جریان قرارگرفتن مردم در این خصوص شد و گفت: دستگاه های متولی چون صدا و سیما و رسانه ها و … مردم را در جریان روند ابتلا موارد پیشگیری و … قرار بدهند و در این زمینه آگاهی بخشی کنند.

سلیمانی دشتکی در پایان تاکید کرد: مردم کاری نکنند که روند کنترل بیماری از دست برود، به خاطر حفظ جان خود هم که شده نسبت به قطع زنجیره انتقال کرونا در تجمعات حضور نیابند، مواظب افراد سالخورده و دارای بیماری زمینه ای باشند، در محل کار و مکان های عمومی پروتکل های بهداشتی را حفظ کنند و حتما از ماسک استفاده نمایند، شهرستان های نزدیک به وضعیت قرمز به استان های مجاور که در وضعیت  قرمز کرونا هستند سفر نکنند، افراد مبتلا به هیچ عنوان در جامعه و محل کار حضور نیابند.

گفتنی است که در این نشست از آمار مبتلایان ادارات ابراز نگرانی شد. ادارات آب وفاضلاب، ارتباطات، تعاون کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی، هلال احمر، شهرداری و … از جمله اداراتی بودند که کارمندان مبتلا به کرونا گزارش شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x