۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
استاندار تهران تاکید کرد:

لزوم تفویض اختیار به استان ها برای نوبت دهی الکترونیکی واکسن

استاندار تهران بر لزوم تفویض اختیار به استان ها برای نوبت دهی واکسن در سامانه نوبت دهی الکترونیک تاکید کرد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: گزارش ها نشان می دهد هشیاری، مراقبت و دقت باید مثل گذشته تداوم داشته باشد تا شاهد توقف و کاهش آمار این بیماری باشیم، با توجه به تجربه کشور هندوستان در شیوع دلتا استان هایی که بیش از سه ماه درگیر این ویروس بوده اند اکنون روند کاهشی را تجربه می کنند.

وی افزود: متاسفانه روز دوشنبه، ۶۶۹ نفر از هموطنانمان در پی ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که همچنان عدد و رقم بالاست و حدود ۱۰ روز زمان می برد تا شاهد کاهش آمار فوتی و بستری ها باشیم.

استاندار تهران با اشاره به لزوم تفویض اختیارات استانی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های بالایی که در استان ها وجود دارد، ساماندهی نوبت دهی الکترونیک واکسن در کلانشهری همچون تهران باید با در نظر گرفتن موارد مختلفی باشد، چراکه هر تجمعی ممکن است بی نظمی و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

محسنی بندپی سپس گفت: پیشنهاد شد که رده بندی فعلی و فاصله این رده بندی ها در اختیار خود استان ها قرار بگیرد، همچنین پروتکل نویسی باید در معاونت بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران انجام شود، بی تردید مترویی که حدود یک میلیون مسافر در روز دارد باید شیوه نامه بهداشتی و تدوین پروتکل های متفاوتی را داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به پیش آگاهی که در مورد ویروس لامبدا داریم و سرایت پذیری بالای آن تیم پزشکی تشکیل شود تا با توجه به احتمال ورود این سوش جدید در آینده و همزمانی با پایداری هوا که بر روی آن تاثیرگذار است نقشه راه دقیقی داشته باشیم.

استاندار تهران در مورد تمدید زمان بازنشستگی نیروهای کادر درمان خاطرنشان کرد: مصوبه تمدید زمان بازنشستگی در شهریور ماه به اتمام می رسد و ما همچنان با کمبود و خستگی نیروی انسانی مواجه هستیم، لذا باید تدبیر لازم برای این چند مدل نیروی انسانی در نظر گرفته شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: قطعا باید برای افرادی که زمان تزریق دز دوم آنها فرا می رسد تمهیدات لازم را در نظر بگیریم، نباید فاصله دز اول و دوم زیاد شود چرا که ایمنی پایین می آید و مصونیت در مورد سوش های جدید که خطرناک تر و کشنده تر هستند کاهش پیدا می کند. باید تمهیدات لازم را برای سوش های احتمالی بعدی از طریق اقدامات علمی و تخصصی در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی با دستگاه هایی که همکاری لازم را ندارند ابتدا از طریق تذکر و اخطار و نهایتا از طریق اقدام حقوقی آنها را مجاب به رعایت پروتکل های بهداشتی خواهیم کرد؛ همچنین در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی باید خودروسازان همکاری لازم در جهت تجهیز مراکز واکسیناسیون داشته باشند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments