۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

لزوم برنامه ریزی دقیق اجرایی شدن بیمه اجباری

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به برنامه ریزی مناسب جهت اجرای بیمه اجباری گفت: بیمه جزء الزامات کشور است و باید برنامه ریزی و سیاست گذاری دقیق جهت تامین اعتبار بودجه بیمه اجباری انجام شود.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، خدیجه ربیعی در خصوص آغاز ثبت نام بیمه اجباری از ابتدای آبان ماه و جلوگیری از چالش های احتمالی پیش رو گفت: بیمه جزء الزامات است و باید این موضوع  سیاست گذاری و برنامه ریزی شود تا همه مردم شریف کشور بتوانند از امنیت بیمه ای برخوردار شوند، اما مسئله اصلی در اینجا تامین اعتبار بودجه است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط حال حاضر که کشور با آن درگیر است و به خصوص اینکه درآمدهای نفتی بر اساس سیاست هایی در عرصه بین الملل دچار تغییر شده، لازم است به سمت درآمدهای غیرنفتی از جمله مالیات و این قبیل مباحث برویم.

وی ادامه داد: علاوه بر بحث مالیات، باید صنایع و تولیدات داخلی کشور فعال شوند تا درآمدهای حاصل از فروش تولیدات، جایگزین درآمدهای نفتی شود که نقصان فروش یا کاهش احتمالی فروش نفت از بین برود که البته مسئولین کشور همه تلاش خود را می کنند تا بحث کاهش فروش نفت اتفاق نیفتد؛ هر سیاست یا برنامه دیگری که قرار است در جهت رفاه و آرامش مردم از جمله بیمه انجام شود، باید همه جوانب آن در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تامین منابع بیمه اجباری عنوان کرد: به عنوان مثال دولت باید افرادی که توانایی مالی بالایی دارند را به طور دقیق شناسایی و یارانه آنها را حذف کند و همچنین جلوی فرار مالیاتی را بگیرد و درآمدهای حاصل از این اقدامات را برای اهدافی مثل بیمه اجباری در نظر بگیرد.

ربیعی با بیان اینکه برای این قبیل اقدامات باید چرخ اقتصاد بچرخد، گفت: باید تولید داخلی فعال شود تا از طریق سود آن به بیمه افراد کمک شود، بنابراین بیمه اجباری باید به عنوان یک الزام در نظر گرفته شود تا این بیمه شکل بگیرد و همه افرادی که به هر نحو نتوانسته اند بیمه شوند، زیر چتر بیمه قرار گیرند و توان استفاده از این فرصت را داشته باشند تا بار کمتری روی دوش مردم بگذاریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر هر کاری با برنامه ریزی صحیح و تلاش انجام شود، قابلیت اجرایی شدن دارد و این کار نیز نیاز به حمایت و همکاری همه جانبه دارد و همه باید با یکدیگر متحد شوند و برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب داشته باشیم تا این قبیل مسائل به سرانجام برسد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments