۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
دردیدار فرمانده ناجا با رییس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان شد:

لزوم افزایش تعامل دستگاه ها برای ارتقاء نظم و امنیت در جامعه

فرمانده ناجادر دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی تاکیدکرد:عزاداران حسینی با اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مانع سوء استفاده دشمنان شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در این دیدار  گفت: مجموعه نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات اسلامی در راستای اجرای ماموریت ها به خصوص در مناسبت ها و حتی در بحث کاهش آسیب های اجتماعی دارای مشترکات زیادی هستند که باید با تعامل بیشتر از ظرفیت های یکدیگر بیشترین بهره را در این ارتباط ببرند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص پلیس در تراز انقلاب اسلامی، تاکید کرد: نیروی انتظامی برای رسیدن به این نقطه باید حافظ و مروج ارزش های اسلامی بوده و با تمام توان از بروز هرگونه ناهنجاری، بزه و یا هر چیزی که در جامعه تهدید کننده نظم و امنیت باشد، جلوگیری کند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: تهدیدها و آسیب ها می تواند با توجه به گستردگی آنها در ابعاد مختلف نظیر فضای مجازی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، امنیتی و … رخ دهد لذا نیروی انتظامی همواره باید با استفاده از تمام ظرفیت های موجود و تدابیر و برنامه ریزی با اولویت اجرای کارهای ایجابی حافظ ارزش های انقلاب اسلامی باشد.

سردار اشتری با بیان اینکه اتحاد، همدلی و هم افزایی نیروی انتظامی با سازمان تبلیغات اسلامی اقدامات سلبی را به ایجابی تبدیل می کند، عنوان داشت: در بحث عفاف و حجاب ۲۶ دستگاه مسئول هستند خوشبختانه نیروی انتظامی با اجرای طرح ناظر یک و دو که طرح موفقی هم بوده، توانسته در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر به نتایج مطلوبی برسد.

وی با اشاره به اینکه دشمن سعی دارد تا با ایجاد دوگانگی و افتراء به نظام و ارزش های انقلاب اسلامی ضربه بزند، گفت: خوشبختانه با وجود پربرکت ولایت فقیه وحدت و همدلی در جامعه ما همیشه پایدار و استوار است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه تفاوت پلیس مکتبی با پلیس های سایر کشور ها در این است که دلی کار می کند، گفت: تمرکز نیروی انتظامی از ایام قبل محرم شروع و برای اقناع سازی، اطلاع رسانی و هماهنگی است که هر چقدر این کار ویژه تر دنبال شود در تامین و حفظ نظم و امنیت جامعه موفق تر عمل می شود.

فرمانده ناجا با تاکید نیروی انتظامی در راستای برگزاری با شکوه مراسم عزاداری محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی هیئات عزاداری نظیر؛ برگزاری این مراسم در فضاهای باز، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و .. مطابق دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: پلیس در تمام مراسمات حضور موثری دارد و همواره در کنار مردم و پشتیبان آنهاست و ان شاء الله با شور و اشتیاق بیش از پیش بتوانیم خادم عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) باشیم.

سردار اشتری در خاتمه خاطر نشان کرد: طی سال جاری و با توجه به شیوع کرونا انتظار می رود تا عزاداران حسینی با اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مانع هرگونه سوء استفاده دشمنان و یا بهانه تراشی از سوی افراد معاند شوند.

گفتنی است، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین “محمد قمی” رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت همراه ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی پرسنل خدوم نیروی انتظامی در راستای حفظ نظم و ارتقاءامنیت در جامعه، بر تقویت هم افزایی و تعامل دو دستگاه به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود تاکید کرد و پس از تبادل نظر طرفین مقرر شد تا تفاهم نامه جدیدی در این زمینه تهیه و کمیته ای نیز با حضور اعضای دو مجموعه با توجه به ویژگی خاص برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم امسال به منظور رسیدگی و پیگیری موضوعات تشکیل شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x