۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین خبر داد:

لایروبی ۵۶ کیلومتر از رودخانه‌های استان قزوین/ ۱۲۳ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین از لایروبی 56 کیلومتر از رودخانه‌ها و رفع‌تصرف حدود ۵۲ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌ها در استان خبر داد.

به‌گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “یدالله ملکی” در جلسه کمیته تخصیص آب استان قزوین با اشاره به اهداف و ماموریت‌های این شرکت اظهار داشت: حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی و سطحی استان، اجرا و تکمیل طرح‌های توسعه منابع آبی، استقرار عملی دولت الکترونیک، ساماندهی فضاها و تعیین تکلیف املاک شرکت در کنار تامین آب واحدهای صنعتی، گردشگری، خدماتی و گلخانه‌ای از جمله مهمترین اهداف کلان شرکت است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت در راستای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۲۳ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده و همچنین برای ۱۲۰ حلقه چاه نیز آیین نامه اصلاح مصرف بهینه آب کشاورزی اجرا شده است.

وی افزود: نتیجه این اقدامات که از سال ۹۳ تاکنون به صورت پیوسته و با همکاری دستگاه‌های قضایی و نیروهای انتظامی استان، حفظ و حراست از ۵۴۴ میلیون مترمکعب آب در سفره‌های زیرزمینی است که این موضوع در کنار بارندگی‌های مناسب سبب شده تا سطح سفره‌های آب زیرزمینی از مهر سال ۹۸ تا مهرماه سال جاری ثابت باقی بماند.

ملکی در ادامه با اشاره به میزان تخصیص اعتبارات عمرانی در سال جاری اضافه کرد: میزان اعتبارات عمرانی تخصیص پیدا کرده در سال جاری ۲۴۰ میلیارد تومان بوده که در سال گذشته فقط ۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمرانی شرکت تخصیص یافته بود و این افزایش سبب فعالیت و تسریع در روند اجرایی پروژه‌های عمرانی شرکت شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در بخش مهندسی رودخانه تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون حدود ۵۲ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌ها در استان رفع تصرف و همچنین حدود ۵۶ کیلومتر نیز لایروبی شده که این اقدام در بلند مدت (۳۰ سال گذشته) در استان بی‌نظیر بوده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments