۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان به‌زودی تصویب می‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی‌از رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت این لایحه به‌زودی در مجلس به تصویب می‌رسد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، الهیار ملکشاهی در آستانه روز جهانی کودک درباره آخرین وضع لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان اظهار کرد: «ایرادات نهایی شورای نگهبان به این لایحه که در بخش مجازات‌ها بود، در کمیسیون حقوقی و قضایی برطرف شده و لایحه حمایت از حقوق کودکان هم‌اکنون برای بررسی در صحن علنی در صف انتظار است.»

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی‌درباره زمان بررسی این لایحه در صحن علنی نیز گفت: «لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان به‌زودی در مجلس تصویب و تبدیل به قانون خواهد شد و پس از آن آیین‌نامه اجرایی قانون تهیه و ابلاغ خواهد شد.»

سال ۸۱ قانونی تحت عنوان حمایت از کودکان و نوجوانان، مشهور به قانون «کودک‌آزاری» با ۹ ماده تصویب شد. با توجه به خلأهای قانونی موجود در زمینه حقوق کودکان و نوجوانان و وقوع کودک‌آزاری‌های بسیار، قوه قضاییه لایحه‌ای با عنوان «حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان» را در سال ۸۷ در قالب ۵۹ ماده تقدیم دولت کرد. پس از ارسال لایحه مذکور به دولت، مواد این لایحه به ۴۹ ماده کاهش یافت و در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ در کمیسیون لوایح دولت دهم به تصویب رسید و به مجلس ارسال شد. این لایحه سرانجام دوم مرداد ۹۷ به صحن علنی مجلس رفت و کلیات این لایحه که به ۵۱ ماده افزایش یافته است تصویب شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments