۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

لایحه تهران ۱۴۰۰ به شهرداری برگشت داده شد

رییس شورای شهر تهران از افتتاح متروی هشتگرد خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن‌هاشمی‌پیش از آغاز یکصد و هشتاد پنجمین جلسه شوراب شهر در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه هم اندیشی امروز دو سوژه مطرح شد، یکی از موارد مربوط به تهران ۱۴۰۰ بود، چرا که در شورا مصوبه‌ای داشتیم و شهرداری را ملزم به ارائه لایحه ۱۴۰۰ کردیم، اما شهرداری با تاخیر زیاد لایحه را ارائه داد که البته به اندازه کافی محتوا نداشت و در هیات رئیسه مطرح و قرار شد با حضور معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، لایحه را برگردانیم تا با نظرات اعضای شورا مجددا ارسال شود.

وی ادامه داد: این لایحه بسیار مهم است و چراکه در سال ۱۴۰۰، یک قرن را پشت سر گذاشتیم و لازم است برای آن سال، یک برنامه مناسب از نظر فرهنگی و کلیه مسائل شهر تهران داشته باشیم.

هاشمی‌درباره دومین مساله‌ای که در جلسه هم اندیشی مطرح شد گفت: موضوع دوم بحث راه اندازی قطار گلشهر به هشتگرد بود و قرار است این خط به زودی افتتاح شود. دولت بهره برداری این خط را از شهرداری تهران خواست و برخی اعضای شورا نسبت به آن واکنش نشان دادند چرا که قرار است همین قطار دو طبقه از تهراk به هشتگرد برود.

وی افزود: چگونه می‌خواهیم قطاری را در خارج از تهران بهره برداری کنیم چرا که اینکار نیاز به یارانه دولتی دارد و مسئولیت فنی و اجتماعی نیز دارد و وضعیت ما در این زمینه خوب نیست و چطور می‌توانیم ۲۵ کیلومتر دیگر را پوشش دهیم.

وی افزود: از ابتدا طراحی قطار کرج _گلشهر_هشتگرد بوده است و بحث‌هایی شد و این انتظار شهرداری از دولت این است که یارانه‌ها را پرداخت و خط را از نظر سیگنالینگ محافظت کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره سهم اتوبوس‌های پایتخت گفت: مصوبه آقای جهانگیری آمده است، البته دولت مصوبه را تصویب می‌کند و بعد نمی‌دهد.

هاشمی‌درخصوص وضعیت مترو و افزایش ظرفیت گفت: چشم، اما ما در شورا کار اجرایی نمی‌کنیم و کار ما نظارتی است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments