۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

لایحه بودجه ۹۹ شهرداری تهران آماده ارسال به شورا

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری وامور شورای شهردار تهران گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ آماده است و پس از تصویب متمم بودجه سال ۹۸ به شورا ارائه می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حامد مظاهریان با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۹ شهر تهران آماده تقدیم به شورای شهر تهران است، گفت: این لایحه پس از تصویب متمم بودجه به شورا ارائه خواهد شد زیرا متمم بودجه در اعداد و برنامه‌های سال آینده تأثیر می‌گذارد. متمم بودجه در کمیسیون‌های شورا مطرح شده و قرار بود در کمیسیون تلفیق نیز به تصویب شود و به دلیل برخی از مباحث اولویت دار به تأخیر افتاد.

به گفته معاون شهردار، موضوع ارائه بودجه سال آینده شورا پس از تصویب متمم بودجه به هیأت رئیسه شورای شهر تهران نیز اعلام شده است.

وی در خصوص سقف بودجه سال آینده شهر تهران گفت: لایحه تهیه شده برای بودجه سال آینده شهر تهران حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان است که با توجه به برنامه مصوب سوم توسعه و پیش بینی افزایش درآمدها واقع بینانه به نظر می‌آید.

وی توضیح داد: در شرایط ثبات اقتصادی نیاز به تهیه متمم و اصلاحیه بودجه کمتر پیش می‌آید اما در شرایط اقتصادی که شاخص‌ها دائماً در حال تغییر است متمم و اصلاحیه اجتناب ناپذیر است و این موضوع انعطاف پذیری بودجه را نشان می‌دهد و بحث متمم اتفاق دور از انتظاری در بودجه محسوب نمی‌شود.

وی در خصوص اینکه با توجه به افزایش هزینه‌ها چقدر بودجه ۲۷ هزار میلیاردی را واقع بینانه می‌داند، افزود: مسائل مختلفی در بودجه تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق کارکنان ۱۵ درصد است اما معمولاً بودجه کشور در اسفندماه به تصویب می‌رسد همانطور که این عدد (میزان افزایش حقوق کارکنان) در روزهای پایانی سال گذشته تغییر و باعث افزایش هزینه‌های شهرداری شد و به همین دلیل نیز نیاز به ارائه متمم بودجه شد. ارائه لایحه متمم بودجه بستگی به متغیرهای اقتصادی دارد.

لایحه متمم بودجه سال ۹۸ با رقم حدود ۵ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان اوایل دی ماه به شورای شهر تهران ارسال شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments