۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
دكتر علی آقا محمدي عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

کشور در شرایط جهش اقتصادی قرار گرفته است

رییس کارگروه ارزیابی فرصتهای مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد: هلال احمر بايد همواره فعال باشد و بتواند در زمان حادثه از افراد و مردم آسيب ديده حمايت كند.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا دکتر علی آقا محمدی بر اهمیت آموزش عمومی مردم تاکید کرد و گفت:  هلال احمر باید از طریق شبکه‌های آنلاین، نسبت به ارایه آموزش‌ها به مردم در زمینه امدادرسانی در مواقع بحران اقدام کند تا از این ظرفیت گسترده بتوان در شرایط مناسب استفاده کرد.

دبیر هیات عالی نظارت بر سیاستهای کلی نظام تصریح کرد:آمار سالمندان در کشور رو به رشد است و باید همه نهادها از  جمله هلال احمر برای این جمعیت برنامه ریزی های مناسبی داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به نقش حساس رسانه ها در اطلاع رسانی عمومی افزود : هلال احمر باید برای استفاده از ظرفیت رسانه ها در امر آموزش عمومی برنامه ریزی کند.

آقامحمدی با تاکید بر اینکه امروز دیگر نمی توان مساله سلامت را جدا از معیشت دید، گفت: کرونا این درس را به ما داد که سلامت و اقتصاد باید در کنار هم دیگر دیده شود.

رییس کارگروه ارزیابی فرصتهای مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از سخنانش، بهره برداری از پنجره واحد کسب وکار ، ورود بیش از ۵۰ میلیون دارندگان سهام عدالت به بورس و تاسیس دادگاههای تجاری را در روزهای اخیر از اقدامات ارزشمندی دانست  که بر رونق و توسعه اقتصادی کشور نقش موثری خواهد گذاشت.

دبیر هیات عالی نظارت بر سیاستهای کلی نظام همچنین به جهش های صورت گرفته در حوزه پتروشیمی، آی تی و حتی خودروسازی در دوران پساکرونا در ایران اشاره کرد و گفت: هدف گذاری جدید خودروسازها بر تولید یک میلیون و دویست هزار خودرو در سال جاری است که نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه افزایش نشان می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد: بهره گیری از فرصتهای مدیریت کرونا به بهبود شرایط اقتصادی و توسعه کشور در ابعاد مختلف کمک کند و موجب تسهیل و تسریع در فعالیتهای اقتصادی در جامعه شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments