۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

کشف بیش از نیم تن انواع مواد مخدر در مرز سراوان

فرمانده مرزباني استان سیستان و بلوچستان از ناكامي قاچاقچيان و كشف 737 کيلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “محمد ملاشاهی” در تشریح این خبر، گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران این فرماندهی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مکسوخته شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله به عمق کشور مشخص گردید و مرزداران دلاور هنگ مرزی سراوان در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: ماموران پس از شناسایی خودرو حامل موادمخدر، با رعایت اصول رزم شبانه جهت متوقف کردن خودرو فرمان ایست صادر که اشرار مسلح توجهی به ایست نداشته و اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کرده و مرزداران نیز با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده و با توجه به برتری آتش مرزداران غیور، اشرارمسلح با استفاده از تاریکی هوا و شرایط منطقه با رها کردن خودرو از محل به سمت خاک کشور همسایه متواری شدند.

سردار ملاشاهی بیان داشت: مرزداران در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودروی حامل موادمخدر، ۷۳۷ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل: ۴۳۳ کیلوگرم شیشه، ۱۷۷ کیلو گرم هروئین و ۱۲۷ کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در پایان از همکاری سایر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و حمایت‌های همیشگی مرزنشینان عزیز تقدیر و خاطر نشان کرد: شناسایی و دستگیری متهمان پرونده و رابطین قاچاقچیان به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x