۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

قیمت طلای سیاه تثبیت شد

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۴۷ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۲ مهرماه) با ۲ سنت افزایش به ۴۱ دلار و ۷۴ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با یک سنت افزایش به ۳۹ دلار و ۴۴ سنت رسید.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت به نقل از شانا به نقل از خبرگزاری رویترز از ملبورن، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۲۱ مهرماه) ۴۱  دلار و ۷۲ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۳۹ دلار و ۴۳ سنت بود.

قیمت نفت در اوایل امروز یکنواخت بود، زیرا در پی از سرگیری فعالیت در تأسیسات برداشت نفت در نروژ، خلیج مکزیک آمریکا و بزرگ‌ترین میدان نفتی لیبی، قیمت نفت در معاملات پایانی روز یکشنبه (۲۰ مهرماه) حدود ۳ درصد کاهش یافته بود و معامله‌گران تغییری در قیمت‌های امروز ایجاد نکردند.

بازگشت عرضه در حالی در جریان است که شیوع دوباره ویروس کرونا در غرب میانه آمریکا و اروپا سبب افزایش نگرانی درباره رشد تقاضای سوخت شده است و این موضوع چالشی برای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) ایجاد می‌کند.

بیورنار تونهاگن، رئیس بخش پژوهش بازار نفت در مؤسسه ریستاد انرژی در این باره گفت: تعجب‌برانگیز نیست اگر این ائتلاف سرانجام تصمیم بگیرد در شرایط وخیم‌تر اقدام‌های خود را اصلاح کند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments