۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
عضو کمیسیون مشترک جمعیت و تعالی خانواده مجلس:

قوانین تعالی جمعیت در دست بررسی و تصویب است

عضو کمیسیون مشترک جمعیت و تعالی خانواده گفت: حمایت های بسیار خوبی در این قانون از مادران باردار، دانشجویان اساتید، کسانی که به فرزندآوری اقدام کرده‌اند، پیش‌بینی شده است.

محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم خمین در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره اقدامات این کمیسیون اظهار کرد: قانونی که بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی به این کمیسیون واگذار شد بناشد در این کمیسیون در ظرف مدت کوتاهی آن را تصویب و به موقع آن را اجرا بگذارد.

وی ادامه داد: حمایت های بسیار خوبی در این قانون از مادران باردار، دانشجویان اساتید، کسانی که به فرزندآوری اقدام کرده‌اند، پیش‌بینی شده است. بویژه در موضوع مسکن پیشنهادات خوبی داده شده است و تا ماده هجدهم این قانون در کمیسیون مشترک تصویب شده است.

نقدعلی در پاسخ به این سوال که چقدر از این قوانین قابل اجرا است، اظهار کرد: متاسفانه تسهیلات یا امتیازاتی که در نظر گرفته‌ شده با نگاه جمعیتی نبوده است و حداقل اجرا این است که آنچه از امکانات و تسهیلات و خدمات در کشور وجود دارد با نگاه جمعیتی در این طرح دیده شده و دوم اینکه هنوز که هنوز است مقررات و قواعد ضد جمعیتی در کشور اجرا می‌شود و این قانون آمده جلوی آنها را ببندد.

عضو کمیسیون مشترک جمعیت و تعالی خانواده گفت: متاسفانه طرح فاجعه‌بار و و فسادانگیزه غربالگری بانوان از این طرح‌ها است که باید به پایان برسد. موضوع سوءاستفاده از مقررات سقط جنین هم همینطور که با استفاده از آن به بهانه های واهی جنین مادران ایرانی سقط می شوند و همه اینها در این قانون بازبینی می‌شود و با آمدن این قانون تحول جدیدی را در عرصه جمعیت خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری از مردم بویژه زوج های جوان با مشکلات اقتصادی بسیار شدیدی مواجه هستند و این نگرانی و هراس از وضعیت اقتصادی و مشکلات معیشتی چرا این موضوع در بودجه مورد توجه قرار نگرفته است، توضیح داد: ما در بودجه مشکلات بسیاری داریم، ولی یک نگاه مهم طرح جمعیت و تعالی خانواده نگاه بودجه ای است و امیدوارم زمانیکه این طرح به صحن می رسد با یک رای نمایندگان به تصویب برسد، زمانیکه این طرح را مطالبه کنند می بینند که نمایندگان کدام نقاط ضعف و قوت را دیده اند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments