۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
استاندار كرمانشاه:

قرنطینه خانگی یکی از اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت جامعه است

استاندار كرمانشاه با بيان اينكه همكاري مردم در هفته دوم اعمال محدوديت هاي جديد بسيار اميدوار كننده است؛ گفت: از اقشار مختلف مردم درخواست مي كنيم كه ضمن انجام اقدامات پيشگيرانه از جمله استفاده از ماسك و عدم حضور در تجمع ها، در ترويج اين رفتارمطلوب نيز در جامعه كوشا باشند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ هوشنگ بازوند در جلسه ای که امروز به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای قطع زنجیره انتقال کرونا در ادارات و سازمانها برگزار شد؛ اظهار داشت: به منظور صیانت و حفاظت از سلامت جامعه و به ویژه جلوگیری از شیوع کرونا بر اساس مصوبه ستاد ملی، مراجعین برای دریافت خدمات از ادارات و دستگاه های خدمات رسان باید کارت ملی به همراه داشته باشند.

وی افزود: دریافت خدمات از نهادها منوط به همراه داشتن کارت ملی است، زیرا بررسی و تشخیص تشخیص سوابق بیماری مراجعین برای حفظ سلامت جامعه لازم است و چنانچه فرد آزمایش مثبتی داشته باشند باید حتماً قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

 استاندار کرمانشاه با اشاره یه اینکه تداوم روند محافظت و صیانت از سلامت مردم با همراهی و همکاری همه آحاد میسر می شود؛ خاطرنشان ساخت: راهکار اصلی مبارزه با بیماری کرونا تغییر سبک زندگی، رعایت توصیه های بهداشتی و تقویت مسوولیت پذیری اجتماعی است و اگر این مهم رعایت نشود، فرد مبتلا می تواند سلامت جامعه را به خطر بیاندازد.

مقام ارشد استان تأکید کرد: امروز شاهد هستیم میزان همدلی در جامعه بیشتر شده و باید همه احساس مسوولیت کنند که می توانند در کنترل این بیماری با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و کاهش ترددها به سلامت عمومی کمک کنند.

وی گفت: با توجه به ضرورت کاهش ترددهای درون‌شهری و تراکم مسافر در وسایل نقلیه عمومی و اختیار پیش‌بینی‌شده در مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌ها با حضور حداکثر یک‌سوم کارکنان در ادارات، مدیران می توانند نسبت به کاهش حضور کارکنان در هفته جاری به کمترین میزان ممکن اقدام کنند و صرفاً کارکنانی که با تشخیص بالاترین مقام مسئول هر دستگاه ضرورت حضور آنان احراز می‌شود در اداره‌ها حاضر و سایر کارکنان تعطیل شوند.

استاندار کرمانشاه از روند کاهشی تعداد مبتلایان و فوتی های با ابتلای قطعی به کرونا در آذرماه خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده در ۳۰ روز گذشته این روند تداوم داشته و جای امیدواری دارد اما باید با همراهی بیشتر استفاده از ماسک را به عنوان اقدامی پیشگیرانه در اولویت قرار دهیم و جدا از محدودیت ها دورهمی و شب نشینی ها را تعطیل شود.

بازوند در ادامه به لزوم خودمراقبتی بیشتر تأکید کرد و از مردم درخواست کرد در صورت بروز هرگونه علایمی از حضور در محافل خانوادگی و عمومی جداً خودداری کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x