۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
امشب انجام می‌شود؛

قالیباف: بررسی وضعیت بازار ارز در مجلس با حضور وزرای اقتصادی دولت

رئیس مجلس شورای اسلامی درپاسخ به تذکر نماینده کاشمر تأکید کرد که امشب نشستی با حضور وی،روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و وزرای اقتصادی دولت جهت بررسی وضعیت بازار ارز و نهاده‌های کشاورزی برگزار خواهد.

به گزارش گروه سیاسی  خبرگزاری سلامت به نقل از  خانه ملت، جواد نیک بین در نشست علنی امروز (یکشنبه،۲۷  مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی بر اساس بند (۱۱) ماده (۲۲) آیین‌نامه داخلی مجلس خطاب به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت حفظ شأن و منزلت مجلس و نمایندگان که از آن به عنوان مهمترین وظیفه هیأت رئیسه یاد کرد، افزود: در مدت زمان دو هفته‌ای که برای سرکشی به حوزه انتخابیه رفته بودیم از مردم نقدهایی پیرامون جایگاه مجلس شنیدیم، اقتدار مجلس کجا رفته است که هیچ‌کس پاسخگوی وضعیت موجود در کشور نیست.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نمی‌توانیم حداقل از رئیس جمهور سوال کنیم آن هم در شرایطی که وی روزی پشت همین تریبون مجلس گفت اگر بخواهم ظرف مدت دو هفته قیمت دلار را به ۵ یا۷ هزار تومان می‌رسانم و این در حالی است که الان قیمت دلار از ۳۰هزار تومان هم گذشته است و در پی آن مردم تحت فشار اقتصادی قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: چرا طرح سوال از رئیس جمهور که باید استیضاح و محاکمه شود دو ماه است اعلام وصول نشده است و وی هر کاری که می‌خواهد انجام می‌دهد به طوری که برخی ناامید شده‌اند و حتی برخی از معاندین به دلیل عملکرد دولت گفته‌اند که باید عنوان انقلابی را از این مجلس بردارند.

وضعیت بازار خودرو، ارز و خوراک دام که دغدغه مهم مردم است در دستور کار قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: مسائل کنونی که در مجلس بررسی می‌شود باید از دستور کار خارج شود و موضوعاتی همچون وضعیت بازار خودرو، ارز و خوراک دام که دغدغه مهم مردم است در دستور کار قرار گیرد و برای آنها راهکار صحیحی ارائه شود.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر وی گفت: ما باید آیین‌نامه را دنبال کنیم و دستور جلسه حتماً باید بر اساس موضوعاتی که از کمیسیون‌ها می‌آید تنظیم شود ضمن اینکه موضوعات اعاده شده از شورای نگهبان از جمله مطالبات بخشی از مردم است کما اینکه همین دو استفساریه‌ای که در این جلسه تعیین تکلیف شد در زمره همین موارد قرار داشت.

روز چهارشنبه گرانی و کنترل بازار را با حضور وزیر صمت بررسی می کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما حتماً باید به اولویت‌‌های مردم توجه کنیم و این حرف حقی است و فلسفه وجودی ما همین است کما اینکه الان طرح دو فوریتی مربوط به سبد کالا در کمیسیون مربوطه در حال بررسی است و اعضای این کمیسیون باید تلاش بیشتری برای تسریع این روند داشته باشند، همچنین موضوع گرانی و کنترل بازار در دستور کار جلسه روز چهارشنبه صحن قرار داشته که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: همین امشب نیز ساعت ۸ نشستی با حضور بنده، روسای کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه، بودجه و محاسبات، صنایع و معادن، کشاورزی، آب و منابع طبیعی و وزرای مربوطه و رئیس بانک مرکزی جهت بررسی وضعیت بازار ارز و نهاده‌های کشاورزی برگزار خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: این تذکر به جایی است و فلسفه وجودی ما همین است که در حوزه نظارت از هیچ ابزار و وظیفه قانونی کوتاه نیاییم بنابراین قطعاً در این زمینه مجلس انجام وظیفه خواهد کرد./

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments