۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور:

قابلیت های دانشگاهها در توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده شود

رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور درآیین افتتاحیه یازدهمین کنفرانس بین‌‌المللی و پانزدهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری گفت: قابلیت های دانشگاهها در توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سید سروش قاضی نوری با اشاره به محوریت اصلی این کنفرانس، رسالت و جهت گیری انجمن مدیریت فناوری و نوآوری را کمک به قرار گرفتن کشور در مسیر رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان عنوان نمود و بر بکارگیری حداکثری از ابزارها و توانمندی های انجمن یعنی ایجاد زمینه گفتگو میان اعضا، تقویت پژوهش، مشاوره و ترویج تاکید نمود.
وی ایجاد چنین تحولی در اقتصاد را منوط به شناسایی، توسعه و حفظ قابلیتها و شایستگیهایی دانست که برای همه عناصر جامعه در همه سطوح اعم از افراد، دانشگاه ها و دولت لازم است اما برای شرکتهایی که در لبه فناوری فعالیت دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است.
دکتر قاضی نوری در ادامه افزود: با وجود تاکید سنتی بر قابلیتهای نوآورانه، نباید از نظر دور داشت که قابلیتهای عملیاتی شرکتها و دانشگاه ها، که به دلیل معضلاتی چون تحریم ها و شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار فرسودگی شده است، نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و مورد بحث و برنامه ریزی قرار بگیرد. وی در انتها ابراز امیدواری کرد مباحث کنفرانس به ایجاد تفکر عمیق تر در زمینه حفظ و توسعه قابلیتها و توانمندی های نهادها و شرکتهای ایرانی کمک کند.
یازدهمین کنفرانس بین‌‌المللی و پانزدهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری توسط انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران در روزهای ۱۷ و ۱۸ آذرماه در محل پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت برگزار می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments