۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶

فیلیپین و توافقنامه آن برای تأمین ۳۰ میلیون دوز واکسن Covovax

دولت فیلیپین برای تأمین 30 میلیون دوز واکسن COVID-19 Covovax با موسسه سرم هند (SII) معامله‌ای امضا کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، دولت فیلیپین برای تأمین ۳۰ میلیون دوز واکسن COVID-19 Covovax با موسسه سرم هند (SII) معامله‌ای امضا کرده است.

طبق بیانیه صادر شده توسط شریک محلی SII  Faberco Life Sciences Inc، این توافق نامه روز شنبه توسط کارلیتو گالوز، ژنرال نظامی سابق مسئول استراتژی فیلیپین برای مبارزه با ویروس کرونا امضا شد.

وزارت بهداشت، که به توزیع بیانیه Faberco در رسانه‌های محلی کمک کرد، هنوز بیانیه خود را صادر نکرده است. برای اظهار نظر بلافاصله نمی‌توان به گالوز رسید.

وزیر بهداشت، فرانسیسکو دوکه در یک توییت گفت: ما در مرحله نهایی بستن توافق نامه‌ها با تولید کنندگان مختلف هستیم تا حداقل ۶۰-۷۰٪ از جمعیت را واکسینه کنیم. وی جزئیات بیشتری نداد.

فابرکو گفت، SII برای توسعه و تجاری سازی Covovax با شرکت Novavax Inc مستقر در ایالات متحده همکاری می‌کند، این آزمایش در مرحله سوم است و انتظار می‌رود برای استفاده توسط تنظیم کننده‌های بین المللی تأیید شود.

فیلیپین می‌خواهد دو سوم از جمعیت خود را واکسینه کند!

این واکسن تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به صورت محلی در دسترس خواهد بود و برای واکسیناسیون ۱۵ میلیون نفر در فیلیپین که آسیب پذیر و فقیر هستند، استفاده می‌شود.

فیلیپین و واکسن کروناویروس

گالوز گفته است که فیلیپین در حال مذاکره با هفت تولیدکننده واکسن است تا حداقل ۱۴۸ میلیون واکسن COVID-19 تهیه کند زیرا می‌خواهد نزدیک به دو سوم جمعیت خود را در سال جاری واکسینه کند.

مانیل امیدوار است در ماه جاری معاملات مشابهی را با Moderna ،AstraZeneca ،Pfizer ،Johnson & Johnson ،Sinovac Biotech و موسسه Gamaleya امضا کند.

اکنون سه متقاضی مجوز استفاده اضطراری از واکسن‌های خود در فیلیپین یعنی Pfizer ،AstraZeneca و Gamaleya روسیه وجود دارند.

فیلیپین با کل عفونت‌های COVID-19 487،۶۹۰ و ۹۴۰۵ مورد مرگ و میر، پس از اندونزی دومین جایگاه از نظر تعداد موارد و تلفات را در جنوب شرقی آسیا دارد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments