۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

فیلیپین با چین برای بهبود وضعیت در همه‌گیری همکاری می‌کند!

مقامات گفتند که چین روز شنبه وعده داد 500,000 دوز واکسن COVID-19 به فیلیپین اهدا کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، مقامات گفتند که چین روز شنبه وعده داد ۵۰۰,۰۰۰ دوز واکسن COVID-19 به فیلیپین اهدا کند زیرا دو کشور قراردادهای زیرساختی را با هدف تقویت تلاش‌های بهبودی پس از همه گیری را امضا کردند.

رئیس جمهور فیلیپین  رودریگو دوترته، مارس سال گذشته یکی از طولانی‌ترین و سخت‌ترین قرطینه‌‌های جهان را در محاصره ویروس اعمال کرد که یکی از کشورهای با رشد سریع آسیا را به بن بست می‌رساند.

وانگ یی، دیپلمات ارشد چینی در دیدار با وزیر امور خارجه فیلیپین گفت: ما به عنوان دوست فیلیپین و نزدیکترین همسایه شما، قاطعانه در کنار مردم فیلیپین خواهیم ایستاد تا این ویروس را شکست دهیم.

گفتگوهای وانگ در مانیل، سفر یک هفته‌ای به چهار کشور جنوب شرقی آسیا را به پایان رساند.

دوترته از زمان روی کار آمدن در سال ۲۰۱۶ به دنبال روابط گرمتر با پکن بوده است و در ازای تعهدات کمک، وام و کمک‌های مالی یک منطقه را کنار گذاشته است.

وی روز شنبه گفت: چین نقش بسیار اساسی در احیای اقتصاد منطقه ما دارد. بگذارید تمام تلاش خود را برای احیای فعالیت‌های اقتصادی بین فیلیپین و چین انجام دهیم.

چین می‌خواهد ۵۰۰,۰۰۰ دوز واکسن به فیلیپین اهدا کند!

کاخ ریاست جمهوری در بیانیه‌ای اعلام کرد که چین ۵۰۰,۰۰۰ دوز واکسن COVID-19 به فیلیپین اهدا خواهد کرد، بدون اینکه نام واکسن‌هایی که قرار است اهدا شود ذکر شده باشد..

فیلیپین و چین

فیلیپین با نزدیک به ۴۹۹،۰۰۰ مورد ویروس کرونا و تقریباً ۹،۹۰۰ مورد مرگ، دومین میزان بالای تعداد موارد کروناویورس را بعد از اندونزی دارد، اما مانیل در تأمین دوزهای واکسن نسبت به کشورهای همسایه عقب مانده است.

دوترته اظهار داشت که ترجیح می‌دهد واکسن‌های COVID-19 را از چین یا روسیه تهیه کند و این کشور در حال خرید ۲۵ میلیون دوز واکسن آزمایشی تولید شده توسط سازنده واکسن چینی Sinovac Biotech است که انتظار می‌رود ۵۰,۰۰۰ واکسن در ماه فوریه وارد شود.

روز شنبه، مقامات دو کشور قراردادی برای کمک ۵۰۰ میلیون یوان (۷۷ میلیون دلار) از چین برای تأمین بودجه زیرساخت‌ها، معیشت و سایر پروژه‌ها در فیلیپین امضا کردند.

سفیر پکن در مانیل در بیانیه‌ای گفت که آن‌ها همچنین قرارداد تجاری ۹۴۰ میلیون دلاری ۷۱ کیلومتر راه آهن در شمال پایتخت را امضا کردند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x