۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

فولاد مبارکه شرکتی بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد کشور است

هفتمین همایش استیل پرایس با موضوع نوآوری در تولید و فروش در هتل المپیک تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،در حاشیۀ این همایش، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جمع خبرنگاران دربارۀ تحریم فولاد مبارکه و مدیرعامل این شرکت گفت: تا به امروز بسیاری از شخصیت‌ها مورد تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند؛ بااین‌حال اصل موضوع اینجاست که ما فولاد مبارکه را شرکتی بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد می‌دانیم.

معاون وزیر صمت در ادامه گفت: ما به‌طورقطع به دنبال آنیم که شرکت فولاد مبارکه از کار و تلاش در حوزۀ صنعت و تأثیرگذاری اقتصادی فاصله نگیرد.

با کمک نسل چهارم تکنولوژی، هزینه‌های تولید به یک‌ششم کاهش خواهد یافت

مدیرعامل فولاد مبارکه نیز که یکی از سخنرانان این همایش بود، درخصوص اهمیت به‌کارگیری نسل چهارم تکنولوژی در صنعت فولاد گفت: امروزه با پدیده‌های نوظهور و شگفت‌انگیزی روبه‌رو هستیم که در تمامی ابعاد زندگی مردم جهان تأثیرقابل‌توجهی گذاشته است.

حمیدرضا عظیمیان افزود: استرالیا که در گذشته سنگ‌آهن را با کشتی‌های ۶۰ و ۷۰ هزار تنی صادر می‌کرد، امروز با کشتی‌های ۶۰۰ هزار تنی، هزینۀ ارسال سنگ‌آهن خود را به ۴ دلار رسانده است؛ اما ما در ایران برای انتقال سنگ‌آهن از بافق به بندرعباس همچنان از تکنولوژی دوم استفاده می‌کنیم.

به گفتۀ وی، در ایران صنعت پتروشیمی به نسل چهارم ورود کرده است. ما امروز در جهان با انقلاب صنعتی چهارم روبه‌روییم و باشگاه فانوس دریایی نیز برای این موضوع ایجاد شده است.

به گفتۀ مدیرعامل فولاد مبارکه، اکنون بیش از بیست شرکت بزرگ به عضویت این باشگاه درآمده‌اند و در حوزۀ فولاد نیز شرکت پوسکو کرۀ جنوبی، تاتای هند و یک شرکت اروپایی در آن عضو شده‌اند. این امر نشان می‌دهد که ما نیز باید هوشیار باشیم و برای عضویت در این باشگاه تلاش کنیم. فولاد مبارکه در این زمینه طرح تحول دیجیتال را در دستور کار قرار داده که از نسل چهارم دیجیتال است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x