۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس؛

فوت ۹۰۵ بیمارشیرازی براثر کرونا

بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به کروناویروس در استان فارس، از ابتدای شیوع این بیماری در استان تا امروز، آمار بیماران مثبت قطعی به مرز ۴۸ هزار نفر رسیده است.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار در استودیو سلامت دانشگاه، از افزایش موارد نمونه گیری به ۲۷۰ هزار و ۹۵۸ مورد خبر داد که با بررسی این آزمایش ها، ۴۷ هزار و ۹۸۸ بیمار مثبت قطعی از ابتدای شیوع بیماری تاکنون شناسایی شده است.

دکتر «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه از مجموع مبتلایان شناسایی شده تاکنون ۴۴ هزار و ۵۷۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، این تعداد را معادل ۹۳ درصد مبتلایان عنوان کرد.

او همچنین با ابراز تاسف از مرگ ۹ هم استانی طی روز گذشته تاکنون، افزود: متاسفانه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۰۵ هم استانی در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با اعلام خبر بستری ۶۱۱ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان، اظهار کرد: از این تعداد حال ۷۱ نفر وخیم گزارش شده که هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

دکتر همتی همچنین به موضوعی نگران کننده برای دست اندرکاران حوزه سلامت استان اشاره کرد و گفت: در مواردی مشاهده شده برخی هم استانی ها پس از مراجعه به پزشک خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته سرپایی و دریافت برگ ارجاع برای بستری در مراکز درمانی، به موقع اقدام نکرده و متاسفانه زمان مناسب برای درمان را از دست می دهند که همین امر موجب تهدید سلامت آنان می شود.

او از عموم مردم استان خواست تا به محض دریافت برگ ارجاع، مراجعه به بیمارستان برای بستری را به تاخیر نیندازند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of