۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
سیر صعودی کرونا در روسیه؛

فوت بیش از ۲۲ هزار روسی براثر کرونا

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه با شناسایی 13 هزار و 868 مورد جدید به یک میلیون و 326 هزار و 178 نفر رسید.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار روسیه، طی شبانه‌روز گذشته ۱۳ هزار و ۸۶۸ تن دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان در روسیه به یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۷۸ نفر افزایش یافت.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۴ بیمار مبتلا به کرونا در روسیه فوت کرده و شمار قربانیان به ۲۲ هزار و ۹۶۶ نفر افزایش یافت. شمار بهبودیافتگان نیز با ۷ هزار و ۵۵۰ مورد افزایش به یک میلیون و ۳۱ هزار و ۷۸۵ نفر رسید.

همچنین میزان افزایش روزانه موارد ابتلا روسیه از ۱.۱ درصد به ۱ درصد کاهش یافته و ۲۸.۱ درصد از مبتلایان نیز دارای هیچگونه علائم بیماری نبوده‌اند.

در همین حال در مسکو طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۶۱۸ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و بدین ترتیب شمار مبتلایان در پایتخت روسیه به ۳۳۹ هزار و ۴۳۱ نفر رسید. آمار قربانیان کرونا در مسکو نیز با فوت ۵۸ بیمار دیگر به ۵۶۸۷ نفر افزایش یافت.

سرویس فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه نیز اعلام کرد که در یک روز گذشته ۱۷۲ هزار تست و از ۳۱ ژانویه تاکنون نیز بیش از ۵۱ میلیون و ۳۰۰ هزار آزمایش کرونا انجام شده است.

نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه ۳۱ ژانویه شناسایی و اولین مورد مرگ ناشی از این بیماری نیز ۱۹ مارس ثبت شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments