۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶

فعلا بحث تفکیک پسماند نداریم / ما ضابط قضایی برای برخورد با جمع کننده های زباله در شهر نیستیم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از ممنوعیت تفکیک پسماند در شهر تهران خبر داد و گفت: تا اطلاع ثانوی فرآیند تفکیک در شهر تهران متوقف میماند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران در نشست خبری مجازی امروز با اشاره به اینکه بحث ضدعفونی روزانه با ۶۰۰ اکیپ در ایستگاه‌های میانی و مجموعه آرادکوه انجام می‌شود، گفت: بحث حفاظت کارگران بر اساس پروتکل‌های بهداشتی به طور دقیق پیگیری می‌شود و مواردی همچون تهیه دستکش و ماسک و در اختیار گذاشتن این ملزومات بهداشتی برای کارگران ادامه دارد.
وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۱۰ تن زباله بیمارستانی جمع آوری می کنیم، افزود: پیش از این در هر روز حدود ۵۴۰۰ تن زباله جمع اوری می کردیم اما این روزها این حجم از زباله به ۷۵۰۰ تن افزایش یافته است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر به هیچ عنوان بحث تفکیک پسماند نداریم و همه زباله جمع‌آوری شده دفن می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر با شرایط موجود و همچنین بارش‌های اخیر، وزن پسماندها سنگین شده و کار ما چندین برابر شده با این حال در تلاشیم با همکاری مناطق سیستم تفکیک را اصلاح کنیم، به طور کلی اختلاف رقم دفن ما در حال حاضر نشان می‌دهد فرآیند تفکیک در شهر تهران متوقف شده است.
علیپور با تاکید بر اینکه تاکنون گزارشی از رهاسازی پسماند نداشته‌ایم، اظهار داشت: در این حوزه اداره کل سلامت نظارت دقیقی دارد اما از سوی آنها نیز گزارشی در این رابطه نداشته‌ایم و اگر چنین اتفاقی در سطح شهر مشاهده شود قطعا از طریق دستگاه‌های ذیربط پیگیری خواهیم کرد.
وی در ادامه به مباحث مطرح شده در خصوص برخورد سازمان مدیریت پسماند با افرادی که به صورت غیرمجاز دست به تفکیک زباله در سطح شهر می‌زنند، گفت: در این خصوص ما ضابط قضایی نیستیم به همین دلیل نمی‌توانیم برخوردی با این افراد داشته باشیم اما با توجه به شیوع کرونا ویروس از دادستانی حکم گرفتیم و با هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به برخورد با این افراد اقدام کردیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران اضافه کرد: همچنین گشت‌های شبانه گذاشتیم تا با این مسئله برخورد کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x