۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

فعالیت ۵۱ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به ۱۱۰۰ تن

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از فعالیت 51 تیم عملیاتی برای امدادرسانی به یک هزار و 100 نفر در 10 استان خبر داد.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات حوادث جوی در ۴ روز گذشته، گفت: در این مدت هموطنان در ۱۰ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل،تهران، خراسان جنوبی، زنجان،سیستان و بلوچستان،گلستان،گیلان و مازندران متاثر از حوادث جوی بوده اند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ساکنان ۳۰ شهر و روستا، افزود: ۵۱ تیم عملیاتی شامل ۱۵۶ امدادگر و نجاتگر به یک هزار و ۱۰۰ تن از هموطنان در مناطق متاثر از حوادث جوی امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه یک نفر در شهرستان آمل استان مازندران بر اثر رعدوبرق جان باخته است، تاکید کرد: ۷۴ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند و ۱۰۰ واحد مسکونی از آب تخلیه شد.

ولی پور درباره توزیع اقلام امدادی میان افراد متاثر از حوادث جوی، گفت: ۱۷ دستگاه چادر، ۹۷ تخته پتو، ۸۷ بسته غذایی،۶۴ قوطی انواع کنسرو و ۸۲ کیلوگرم حبوبات میان متاثران توزیع شد و امدادرسانی در آذربایجان شرقی و غربی،گیلان و مازندران همچنان ادامه دارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of