۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸

فعالیت ۲۰۰ کانون دانش آموزی هلال احمر اردبیل در سال گذشته

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل از فعالیت 200 کانون دانش آموزی در مدارس استان اردبیل در سال 98 خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلاامت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، سعید جوادزاده ۳۱ خرداد، در تشریح عملکرد یک ساله معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: این کانون ها در قالب طرح ملی دادرس فعالیت داشتند. در قالب این طرح ۵۰۳ نفر از معلمان آموزش دیده و ۲۸۰ نفر از دانش آموزان استان متشکل از ۱۴۰ نفر دختر و ۱۴۰ نفر پسر در المپیاد آماده استانی شرکت کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان عضویت ۵ هزار و ۳۲۶ نفر طی سال گذشته در کانون های شاخه جوانان، دانشجویی، دانش آموزی، طلاب، روستایی و غنچه های هلال استان اردبیل، گفت: برگزاری اردو برای ۱۱۰ نفر اعضا متشکل از یک اردوی شهرستانی برای ۳۰ نفر، یک اردوی استانی برای ۲۰ نفر و ۴ اردوی کشوری برای ۶۰ نفر از دیگر برنامه های این معاونت در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در عید نوروز ۹۸ تصریح کرد: در این طرح ۱۵ پست ثابت، ۳ پست سیار، ۱۰ خیمه نماز، و ۳ تیم سحاب فعالیت داشتند. ارائه خدمات به ۲۹ هزار و ۵۱۰ نفر مسافر، توزیع ۴۱ هزار و ۱۰۰ محصول فرهنگی از اقدامات معاونت امور جوانان در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در عید نوروز بود که در ۱۰ شهرستان استان و با مشارکت ۲۲۷ نفر از اعضاء جمعیت هلال احمر استان اردبیل انجام شد.

به گفته معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل، اجرای طرح کاروان نیکوکاری در ۸ روستا و ارائه خدمات امدادی به ۴۶ نفر، ارائه خدمات بهداشتی به ۳۸ نفر، ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به ۱۷ نفر، ارائه مشاوره منابع طبیعی و محیط زیست به ۳۸ نفر و برگزاری دوره آموزشی بومینوپلاس با حضور ۵۰ نفر از اعضای استان های آذربایجان شرقی و غربی به میزبانی استان اردبیل از دیگر برنامه های اجرا شده معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل در سال گذشته بوده است.

جوادزاده گفت: اجرای طرح ابتکاری در «خانه بمانیم» با موضوع نقاشی، عکس، ساخت اوریگامی و هنرهای صنایع دستی، مشارکت اعضاء کانون غنچه های هلال در بحث توصیه های بهداشتی در قالب فیلم کوتاه، ایجاد کانال مجازی با ۱۴۱ عضو جهت ارتباط با اعضاء و ارائه آموزش در خصوص ویروس کرونا و مشارکت در غربالگری، توزیع اقلام بهداشتی و گندزدایی معابر بخشی از برنامه های این معاونت بوده است.

وی با اشاره به عملکرد فعالیت های فرهنگی در بخش مبارزه با ویروس کرونا از طریق شبکه های اجتماعی تصریح کرد: برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی که به موجب آن ۴۰۹ اثر نقاشی، ۲۰ اثر ماکت، ۲۲ مورد اوریگامی، ۱۴۹ مورد پوستر، ۱۸ مورد شعرخوانی، ۱۲ مورد تهیه کلیپ، ۵۴ مورد طرح ایده و ۱۰ مورد سرگرمی و تفریحات ورزشی جمع آوری شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: اجرای طرح مجیر(ارائه خدمات و انجام کارهای خارج از خانه برای خانواده های در معرض خطر ابتلا ویروس کرونا)، طرح کسا (حمایت روانی از سالمندان در معرض خطر ویروس کرونا) و طرح غم گساران جوان (طرح مجازی همدلی با خانواده های متوفیان ویروس کرونا) از برنامه های این معاونت است.

جوادزاده با اشاره به اجرای طرح شوق رویش(اوقات فراغت) گفت: برگزاری ۶ مسابقه ورزشی با شرکت ۱۰۲ نفر و ۱۰  مسابقه فرهنگی با حضور ۱۳۳ نفر برگزار شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی از جمله شرکت در اردوی کشوری، شرکت در مرحله کشوری مسابقات المپیاد آماده، شرکت در اردوی بشردوستی، برگزاری اردوهای آموزشی و تفریحی و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی خاطرنشان کرد: برنامه های دهه کرامت، هفته ازدواج و برگزاری هیات علی اکبر(ع) از دیگر برنامه های اجرایی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان در طی اجرای این طرح بود.

جوادزاده افزود: در مجموع ۱۲ هزار و ۲۴۷ نفر از اعضا از برنامه های این معاونت بهره مند شده اند که ۶ هزار ۱۵۳ نفر از آن ها خواهر و ۶ هزار و ۹۴ نفر هم برادر بوده اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments