۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

فعالیت ۲۰۰ خودروی برقی تا پایان سال در حوزه پست پلاس

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا آخر سال ۲۰۰ خودروی برقی در حوزه پست پلاس فعال می شود، یادآور شد: همچنین تعداد زیادی دوچرخه برقی و موتور برقی هم به این استارتاپ اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی طبنا (خبرگزاری سلامت) محمد جواد آذری جهرمی در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با اشاره به اینکه سال گذشته تفاهم نامه ای با شهردار تهران نوشته شد تا با واسطه هوشمندسازی تهران را به شهری سالم، پاک و امن تبدیل کنیم، اظهار داشت: امروز برای طراحی مدل حرکتی خودروها تلاش‌هایی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز شرکتهای قدرتمند داده های قدرتمندتری از داده های شهرداری و ویز را در اختیار دارند، افزود: امروز حتی برای پایش وضعیت و کیفیت ارتباطات ارایه شده به مردم از شرکت های خصوصی و استارتاپ‌ها بهره میگیریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ضرورت و الزاماتی در حوزه هوشمندسازی وجود دارد، گفت: اگر امروز به صورت هوشمند شهر را مدیریت نکنیم، مدیریت قابل قبول نخواهیم داشت. نباید بازار هوشمندسازی در کشور را فراموش کرد.

آذری جهرمی با بیان اینکه شهرداری یکی از سازمانهایی بوده که در راستای آزادسازی دیتا عملکرد خوبی داشته است، تصریح کرد: شاهد اتفاقات خوبی در شهر هستیم و تاکنون در این حوزه شعار نداده‌ایم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت هوشمند و شهر هوشمند از حوزه زیر ساخت عبور کرده و امسال باید به حوزه مدیریت هوشمند برسیم، گفت: فناوری می تواند ساختارهای کهنه را متحول و پیشرو کند.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: کندترین بخش وزارت ارتباطات بخش پست بود اما امروز همین فرایند کهنه به نرم افزار پست پلاس اضافه کردیم تا پیشرو شده و نوآورانه شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه تا آخر سال ۲۰۰ خودروی برقی در حوزه پست پلاس فعال می شود، یادآور شد: همچنین تعداد زیادی دوچرخه برقی و موتور برقی هم به این استارتاپ اضافه خواهد شد.این اتفاق نه تنها در تقویت پست بلکه در راستای کاهش آلودگی هوا نیز نقش زیادی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه روز شنبه آینده نمایشگاه پست پلاس را در وزارت ارتباطات برگزار می کنیم، بیان کرد: امیدواریم سامانه بار و کالای شهرداری هم به این حوزه بپیوندد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در روز پنجشنبه یک سورپرایز برای مردم خواهیم داشت که از طریق شبکه های مجازی و رسانه ها آن را به اطلاع مردم خواهیم رساند، افزود: امسال باید بر تعاملات بین دستگاهی و خدماتی تمرکز کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments