۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

فعالیت کمیسیون بهداشت برای حل مشکلات پرستاران ادامه دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: موضوع برطرف سازی مشکلات پرستاران مورد توجه کمیسیون بهداشت و درمان قرار دارد و از هیچ اقدامی برای رفع این مشکلات کوتاهی نخواهد کرد.

دکتر همایون سامه یح نجف آبادی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت درباره شهدای خدمت افزود: در جلسه روز گذشته کمیسیون بهداشت با رئیس سازمان نظام پرستاری پیرامون برطرف سازی مشکلات پرستاران مذاکراتی صورت گرفت و نیاز به برگزاری جلسه دیگری در این زمینه وجود دارد.

وی اضافه کرد: در این جلسه از تصمیم گیری ها درباره کسانی که جانشان را در راه مقابله و مبارزه با کرونا از دست داده اند حمایت قاطعانه ای صورت گرفت.

پرستاران

سامه یح نجف آبادی درباره اینکه آیا بحثی بر سر شهید محسوب شدن این افراد وجود دارد؟ اظهارکرد: قرار شد تا قوانین مربوط به «شهیدخدمت» خطاب شدن این عزیزان در جلسه دیگری مورد بررسی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان ادامه داد: در این راستا برخی نقص های قانونی از نظر بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد که قرار است به زودی برطرف شود، چراکه واژه «شهیدخدمت» از نظر قوانین این بنیاد عبارت تعریف شده ای نیست و باید در چارچوب آن تعریف شود.

وی درباره خستگی نیروهای پرستاری گفت: تعداد پرستاران نسبت به تخت های بیمارستانی خیلی کمتر است و بنا شد تا وزارت بهداشت بودجه ای را تامین کند تا نیروهای جدیدی را در گروه پرستاری جذب کند تا به کمک نیروهای خسته پرستاری بیایند.

سامه یح نجف آبادی تصریح کرد: با توجه به مباحث مطرح شده در این جلسه رفع مشکلات پرستاران به صورت جدی در حال پیگیری است و فعالیت مجلس بر این است که ضمن تجلیل از مقام پرستار و اهمیت خدمت این قشر از جامعه بتواند معوقات و کارانه های پرستاران را هم محقق کند.

خبرنگار: محمدسیاح

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments