۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
نماینده ولی فقیه در هلال احمر:

فعالیت‌ها در هلال احمر باید قانونمند دنبال شود

نماینده ولی فقیه در هلال احمرخطاب به اعضای شورای عالی گفت:تاکیدمن این است که درهلال احمر به دنبال قانونمند عمل کردن و تسکین آلام مردم باشید و فعاليتها در هلال احمر بايدقانونمند دنبال شود.

به گزارش گروه اجتماعی  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ حجت الاسلام و المسلمین معزی در اولین جلسه از پنجمین دوره شورای عالی جمعیت هلال احمر با تاکید بر مسئولیت انسان در قرآن و اینکه از بندگان سوال خواهد شد که با نعمت های خداوند چه کرده اید، افزود: از برجسته ترین نعمت های الهی، ولایت حق است. خدواند انسان را از تاریکی ها بیرون می آورد، رشد می دهد، به انسان خرد می دهد، مقام و مکان برجسته اعطا می کند و درباره این نعمت برجسته در روز قیامت، سوال نیز می کند.

وی افزود: بعد از نعمت ولایت، نعمت ولایت رسول، ولایت ائمه و سپس ولایت ولی فقیه است و خداوند نعمت را بر مردم این سرزمین تمام کرده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به آغاز هفته دفاع مقدس و خاطراتی از روزهای آغازین جنگ هم اشاره کرد و افزود: در ابتدای جنگ تحمیلی، تصور اکثر مردم این بود که جنگ چند روز بیشتر طول نمی کشد اما کشور و مردم ما طی ۸ سال ایستادگی کردند و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند. ما در برابر خون شهدا مسئول هستیم و در روز قیامت درباره اینکه با خون شهدا چه کردید، آیا برای رسیدن به منافع دنیوی از خون شهدا استفاده سیاسی کرده اید و … نیز از مسئولان سوال خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی در ادامه سخنان خود، هلال احمر را یکی از عرصه های حکومت الهی عنوان کرد و افزود: در این جایگاه باید به مردم کمک کنیم. حوادث متنوعی در کشور رخ می دهد. باید بتوانیم به مردم آرامش بدهیم و از رنج آنها بکاهیم.

وی در ادامه از همراهی و خدمات اعضای سابق شورای عالی هلال احمر که برای حفظ موقعیت هلال، تلاش فراوانی داشتند، تقدیر کرد و افزود: انتخابات پنجمین دوره مجامع هلال احمر در شرایط سخت شیوع کرونا در کشور، با رعایت پروتکل های بهداشتی و قوانین و سیستمی که هلال احمر در نظر گرفته بود به خوبی برگزار شد و مسئولان اجرایی انتخابات حق مطلب را به درستی ادا کردند و جا دارد برای این مسئولان و اعضای جدید شورای عالی آرزوی توفیق کنم.

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه رئیس جمعیت به دنبال ایجاد شفافیت مالی در هلال احمر است، خطاب به اعضای شورای عالی گفت: تاکید من این است که در هلال احمر به دنبال قانونمند عمل کردن و تسکین آلام مردم باشید و فعالیتها در هلال احمر باید قانونمند دنبال شود. همچنین ما در برابر خداوند نیز مسئول هستیم که برای رفع مشکلات امدادگران که در خط مقدم امدادرسانی به آسیبب دیدگان از حوادث قرار دارند، هر آنچه در توان داریم انجام دهیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x