Sunday 8 December 2019 | یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
بازدید: 155

فشار خون را با تلفن همراه اندازه بگیرید

براساس یک گزارش پژوهشی، نظارت بر فشار خون ممکن است یک روز به راحتی گرفتن یک ویدئو سلفی با تلفن هوشمند باشد.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، براساس یک گزارش پژوهشی که روز سه شنبه در یک ژورنال تخصصی در ایالات متحده منتشر شد، نظارت بر فشار خون ممکن است یک روز به راحتی گرفتن یک ویدئو سلفی با تلفن هوشمند باشد.

این مطالعه که در مجله «American Heart Association journal Circulation» منتشر شد  نشان داد که ابزاری در تلفن هوشمند می‌تواند فشار خون را با تشخیص تغییرات جریان خون در فیلم‌های صورت اندازه گیری کند و یک روش کنترل فشار خون بدون تماس و غیر تهاجمی را ممکن کند.

محققان دانشگاه تورنتو با ضبط فیلم های دو دقیقه ای با استفاده از آیفون های مجهز به نرم افزار تصویربرداری نوری transdermal، جریان خون یک هزار و ۳۲۸ بزرگسال کانادایی و چینی را اندازه گیری کردند.

طبق این مطالعه، نور به لایه بیرونی پوست آنها نفوذ می کند ، این امر به حسگرهای نوری دیجیتال در تلفن های هوشمند اجازه می دهد تا الگوهای جریان خون را تجسم و استخراج کنند.

نتایج این پژوهش همچنین نشان داد  به طور متوسط ​، تصویربرداری نوری transdermal فشار خونسیستولیک را با دقت نزدیک به ۹۵ درصد و فشار خون دیاستولیک با دقت نزدیک به ۹۶ درصد پیش بینی می‌کند.

محققان همچنین در تلاشند تا طول فیلمبرداری مورد نیاز را از دو دقیقه به ۳۰ ثانیه کاهش دهند تا این فناوریکاربرپسندتر شود.(فارس)

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of