۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی به «عبدالمهدی» برای انحلال الحشد الشعبی

یک نماینده ائتلاف الفتح عراق اعلام کرد که رژیم صهیونیستی و آمریکا قصد دارند با فشار به نخست وزیر عراق، به فعالیت الحشد الشعبی در این کشور پایان دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)؛ ائتلاف الفتح عراق نسبت به تداوم توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق هشدار داد.

«عبدالامیر المیاحی» نماینده ائتلاف الفتح تأکید کرد که آسمان عراق، محلی برای تجاوز به نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی، خدشه وارد کردن به حاکمیت عراق و نقض حریم هوایی آن نیست.

المیاحی به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که دولت عراق ملزم است برای مقابله با هر گونه تجاوز خارجی و تن ندادن به فشارهای آمریکایی-صهیونیستی علیه الحشد الشعبی، سامانه دفاع هوایی را ارتقا بخشند.

وی فاش کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال اعمال فشار به «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق هستند تا به فعالیت الحشد الشعبی پایان دهد و در پایان، آن را از حکومت جدا کند.

این نماینده عراقی در پایان خاطر نشان کرد که «واشنگتن و اسرائیل در توهم به سر می‌برند که می‌توانند به حضور الحشد الشعبی پایان بخشند؛ زیرا آنان از قدرت الحشد، دولت و پایبندی ملت به آنان، اطلاعی ندارند».

پهپادهای رژیم صهیونیستی سوم شهریور ماه مواضع و انبارهای مهمات نیروهای الحشد الشعبی را در استان الانبار واقع در غرب عراق بمباران کردند که در پی آن، دو نفر از نیروهای الحشد به شهادت رسیدند.

در واقع، نیروهای آمریکایی در هنگام این حملات پهپادی، رادارهای نیروی هوایی عراق را از کار می‌انداختند؛ زیرا بیشتر این رادارها، آمریکایی بوده و تحت نظارت آنان، در عراق کار می‌کند.

درباره هماهنگی آمریکا با رژیم صهیونیستی در این حملات، یک منبع امنیتی بلندپایه صهیونیستی ضمن تأیید این هماهنگی، تأکید کرد که «اسرائیل تقریبا به صورت روزانه، با آمریکایی‌ها، در تماس است».

وی اعلام کرد که صهیونیست‌ها با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز در سطوح سیاسی و نظامی‌در عراق هماهنگی دارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments