۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
اردوغان:

فرودگاه استانبول شاهکار جهانی است

رئیس جمهور ترکیه گفت که فرودگاه استانبول از لحاظ طول زمان ساخت و ظرفیت یک شاهکار جهانی و از نمادهای اهداف 2023 ترکیه است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه،رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح سومین باند مستقل، دومین برج مراقبت و خطوط تاکسی جدید فرودگاه استانبول اظهارداشت: این فرودگاه از لحاظ زمان ساخت و ظرفیت یک شاهکار جهانی و یکی از نمادهای اهداف ۲۰۲۳ ترکیه است.

وی افزود: فرودگاه استانبول از افتخارات کشور است. هر چیزی که امروز باعث قدرت‌مند شدن ترکیه در جهان شده است را با تلاش‌ها و مبارزات بزرگ کسب کرده‌ایم.

اردوغان اظهار داشت: تاکنون در مجموع ۴۲۳ هزار پرواز شامل؛ ۱۰۷ هزار پرواز داخلی و ۳۱۶ هزار پرواز خارجی از فرودگاه استانبول صورت گرفته است. این فرودگاه از ۶۵ میلیون مسافر خارجی و داخلی میزبانی کرده است.

وی با بیان اینکه فرودگاه مذکور به گونه‌ای ساخته شده است که در صورت نیاز و تکمیل٬ ظرفیت آن سالانه تا ۲۰۰ میلیون مسافر افزایش می‌یابد گفت: با بهره برداری از فرودگاه استانبول دوره جدیدی در حمل و نقل هوایی جهانی و منطقه ای آغاز شده است.

اردوغان تصریح کرد: موفق شدیم پروازهای خارجی را از ۶۰ به ۳۵۰ مقصد برسانیم. همچنین ظرفیت حمل بار هوایی کشورمان که روزانه ۳۰۳ تن بود به سطح ۲ هزار ۵۰۰ تن افزایش یافته است.

در پایان این مراسم در پی صدور مجوز پرواز از سوی اردوغان٬ همزمان سه فروند هواپیمای خطوط هوایی ترکیه از سه باند مختلف در فرودگاه استانبول به پرواز درآمدند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x