۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

فرمانده دفاعی پیشین کره شمالی به سمت وزیر خارجه منصوب شد

خبرگزاری رسمی‌کره شمالی روز جمعه تأیید کرد که یک فرمانده پیشین دفاعی این کشور به سمت وزیر خارجه جدید کره شمالی منصوب شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، خبرگزاری رسمی‌کره شمالی روز جمعه تأیید کرد که «ری سان گوان» فرمانده دفاعی پیشین کره شمالی که از تجربه دیپلماتیک محدودی برخوردار است، به سمت وزیر خارجه جدید این کشور منصوب شد.

این خبرگزاری کره شمالی گزارش داد که ری در مراسم شب سال نو که روز پنج شنبه در وزارت امور خارجه و با حضور مقاماتی از سفارتخانه‌ها و سازمانهای بین المللی برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

یک مقام دیپلماتیک در سئول به خبرگزاری رویترز گفت که کره شمالی هفته گذشته به کشورهایی که در پیونگ یانگ سفارتخانه دارند، اطلاع داد که ری سان گوان، افسر نظامی‌پیشین و مقام بلندپایه کنونی در حزب حاکم کارگران، جانشین «ری یانگ هو» وزیر خارجه وقت کره شمالی شده است.

این انتصاب برای ناظران امور کره شمالی خبری غافلگیرانه بود زیرا با توجه به بن بست بوجود آمده در گفتگوهای خلع سلاح هسته ای میان واشنگتن و پیونگ یانگ، فردی با تجربه ای محدود در حوزه دیپلماسی و به ویژه حل و فصل موضوعات هسته ای یا گفتگو با مقامات آمریکا به این سمت منصوب شده است.

با این حال، این وزیر خارجه جدید کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در منصب رئیس «کمیته اتحاد مجدد و صلح آمیز کشور» هدایت گفتگوهای میان دو کره را در سطوح بالا برعهده داشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments