۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد؛

فرصت دوباره زندگی برای سه محکوم به قصاص در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سه فرد محکوم به قصاص در این استان با گذشت اولیای دم دوباره فرصت زندگی یافتند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان گفت: حکم قصاص این سه محکوم در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و ریش سفیدان ، خانواده های داغدار بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از قصاص منصرف شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: نخستین محکوم به قصاص ۸سال قبل به دنبال اختلافات خانوادگی سبب مرگ داماد خانواده شد و دومین محکوم هم جوان ۲۱ ساله ایست که دو سال پیش به علت ناتوانی در کنترل خشم، زندگی بهترین دوستش را گرفت.

وی افزود: سومین محکوم به قصاص هم فردیست که حدود ۱۱ سال پیش در بندرترکمن وقتی ۲۰ ساله بود در دعوای لفظی  مرگ دوستش را رقم شد و از آن زمان تاکنون در زندان است.

هاشمیان ادامه داد: حکم قصاص این سه تن به درخواست اولیای دم صادر و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف کمالان و شعبه صلحی زندان گرگان  و با کمک ریش سفیدان و معتمدان منطقه ، اولیای دم  دقایقی پیش از اجرای حکم ، از اجرای قصاص منصرف شدند.

این مقام ارشد قضایی استان با قدردانی از اولیای دم گفت:  اعضای شورای حل اختلاف در پرونده های قتل از پیش برنامه ریزی شده و مواردی که محکوم از کرده خود ابراز ندامت نکند  ، پادرمیانی نمی کنند.

هادی هاشمیان افزود: با رهایی این سه نفر، تعداد محکومین قصاصی که امسال به بزرگواری اولیای دم، فرصت جبران مافات یافتند به ۲۳ تن رسید.

وی با بیان این که همه این افراد در دعواهای لفظی و در پی خشم آنی و کنترل نشده مرتکب قتل شده اند گفت: امیدواریم با تقویت مهارت های گفت و گو و حل منطقی مشکلات ، شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x