۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱

فرشید اسماعیلی: مددی پشت میکروفن ها پنهان شده است

فرشید اسماعیلی، بازیکن تیم استقلال گفت: آقای مددی عوام فریبی و دروغگویی بس است دیگر سکوت نخواهیم کرد!

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت، فرشید اسماعیلی در گفتگویی در خصوص آخرین وضعیت خودش در باشگاه استقلال و واکنش به مصاحبه  احمدی مددی صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

این حرف های مددی کاملا غلط است و همیشه با احتساب تصورات خود می خواهد چهره حق به جانب بگیرد. در یک شرایط ناعادلانه که خود هیات مدیره محترم هم در مورد اعتراض من به مددی آن را تایید و اصلاح کردند، در نهایت جریمه ١۶ درصدی را مددی و کمیته انضباطی به من تحمیل کردند و من فقط برای بازگشت به تیم و تمرینات سکوت کردم. یک جریمه به خاطر ماجرا های سال قبل که معلوم شد یک نفر دیگه به جای من و بدون اطلاع من نامه ندامت را امضا کرده و امسال هم یک جریمه به خاطر اعتراضی که امروز رسما مددی حرف هایم را تایید کرده است به من تحمیل شد. یعنی روال باشگاه استقلال اینطوری شده یک بار تسویه حساب فصل قبل را انجام می دهند و بعدا یک پرونده جدید ازفصل قبل برای کم کردن دوباره حقوق مان باز می کنند.

واقعا اگر قرار به صحبت در مورد تمام ماجراست بهتر است ایشان منصفانه حرف برند. پنهان شدن پشت میکروفون ها و نیامدن سر تمرینات راه مناسبی برای جوابگویی نیست، همانطور که در دفتر ایشان باز است، همه بازیکنان هم از آمدن ایشان به تمرینات استقبال می کنند. در مورد انتشار قرارداد ها هیچ مشکلی نداریم و  استقبال می کنیم. اگر قرار است این کار انجام شود در مورد همه جزییات صحبت کنیم. من قراردادم با استقلال تمام شده بود و قرارداد جدید امضا کردم، آن زمان با تهدید و فشار که قرارداد امضا نکردم. اینکه من از آقای نامداری پول گرفتم مربوط به قبل امضای قرارداد جدید بود و خارج از قرارداد بود. همین آقای نامداری اگر نبود هیچکدام از بازیکنان استقلال قراردادهایشان را تمدید نمی کردند و یا بازیکنی با این تیم قرارداد امضا نمی کرد.

ما در مورد شرایط باشگاه استقلال حرف می زنیم و از این شرایط ناراضی هستیم. باشگاه متعهد به پرداخت ۵٠ درصد به همه باریکنان تا نیم فصل بوده ولی انجام نشد. وقتی مدیرعامل به تعهداتش عمل نمی کند چطور می خواهید یک ماه به انتهای فصل بازیکن ها برای مدیرعامل کف بزنند؟ رفتاری که با من شد واقعا عجیب بود. همه می توانند شهادت بدهند در جلسه کمیته انضباطی اول که باز هم می گویم ناعادلانه و به شدت نامحترمانه بود، یک بار از من خواستند از مددی عذرخواهی کنم و این عذرخواهی را رسانه ای کنم و بعد از چند روز در جلسه ای دیگر از من خواستند چون به کیان باشگاه و مدیرعامل ضربه زده ام، دوباره عذرخواهی کنم. این رفتار مددی و عواملش واقعا حیرت انگیز است، وقتی چنین رفتارهایی را می بینیم مسلما هیچ بازیکنی در استقلال حرف های او را باور نمی کند.

اما یک اشکال عمده و بزرگ در تمام قراردادهای ما بازیکنان فوتبال وجود دارد و هیچ سازمان یا مدیری از حقوق بازیکنان دفاع نمی کند. اگر فوتبال ما تافته جدا بافته از قوانین فیفاست، همین امروز به ما بگویند. نه فقط استقلال که حتی بازیکنان تیم های دیگر هم چنین وضعیتی دارند، اگر طبق قانون دو ماه تاخیر حقوق باعث فسخ یکطرفه و به حق شود همانطور که فیفا آن را تاکید کرده است، آن وقت مدیران باشگاه ها هم می دانند چقدر و چطور هزینه کنند. من کمتر از یک ماه قبل اخطار دادم باید ۵٠٪؜ تا نیم فصل طبق قرارداد بگیرم ولی مددی هیچ کاری نکرد و اصلا توجه نکرد و فقط پاراف کرد و حالا در رسانه ها در مورد پرداختی های من صحبت می کند. در حالی که تا بهمن ماه موظف به پرداخت ۵٠٪؜ بود حالا کم کاری خودش را با اعلام پرداخت ٣٧ درصدی می خواهد توجیه کند. بهتر است واقعیت را تمام و کمال بگوید که به چه کسی این مبلغ را داده است. نکند مثل همان نامه ای باشد که من امضا نکرده ام؟!

اگر من حق دارم که طبق دو ماه تاخیر حقوق یک طرفه فسخ کنم، سازمان لیگ یا کمیته تعیین وضعیت اعلام کنند، اگر هم سازمان لیگ فراتر از فیفاست و فقط پشتیبان باشگاه هاست، رسما اعلام کند بازیکنان فوتبال هیچ حقی ندارند.

آقای مددی شما که در مورد دریافتی های من صحبت می کنید هنوز جواب نامه یک ماه قبل من را ندادید و درخواست من را به ذیحساب حواله داده اید. از اینکه قرارداد من و دریافتی ام را نشان دهید ترسی ندارم ولی من هم مدارکی دارم که نشان می دهد شما عوام فریبی می کنید و من چنین دریافتی نداشتم و شما به طور واضح اذعان می کنید در تعهدات خود کوتاهی کردید و مهم تر از همه اینکه اگر از ابتدای فصل به خاطر همان اتفاقاتی که حتما خاطرتان هست تا امروز سکوت کردم و کوتاه آمدم، به خاطر تیمم و طرفداران بوده ولی شما رفتار متفاوتی داشتید و حالا طلبکار هم هستید. ولی این بار سکوت نمی کنم و حق خودم می دانم در مورد بی تعهدی شما از خودم و حقوقم دفاع کنم و جلوی توهین و فرافکنی شما را بگیرم تا عمدا مرا جلوی طرفداران قرار ندهید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments