۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد:

فراگیری ۹۸ درصدی آموزش در کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: به جرات می توان گفت نزدیک به 98 درصد کشور یا با سیستم شاد یا سیستم آموزشی صداوسیمایی تحت آموزش هستند.

محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره نواقص برنامه شاد و امکان اختصاص بودجه برای تکمیل این برنامه ادامه داد: برنامه شاد بودجه زیادی نیاز ندارد که بگوییم وزارت آموزش و پرورش هم برای توسعه این برنامه پول ندارد.

 

وی تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش هرگز اعلام نکرده که به لحاظ کمبود بودجه نمی تواند برنامه شاد را به خوبی پیش ببرد. باید امکاناتی خارج از سیستم آموزش و پرورش باید به کمک آموزش بیاید.

زاهدی تصریح کرد: این کمک ها باید در راستای تهیه یکسری تبلت و گوشی هوشمند برای کسانی که توانایی تهیه آن را ندارند و حدود سه میلیون نفر هم هستند، بکار گرفته شود. این بودجه را آموزش و پرورش ندارد و باید سایر دستگاه کمک کنند تا در مناطق محروم که بچه ها فاقد این امکانات هستند؛ بتوانند به این موارد دسترسی داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره توسعه آموزش به مناطقی با محرومیت شدید هم گفت: خوشبختانه صداوسیما هم برنامه های زیادی را در شبکه های مختلف برای آموزش اختصاص داده اند و به جرات می توان گفت نزدیک به ۹۸ درصد کشور یا با سیستم شاد یا سیستم آموزشی صداوسیمایی تحت آموزش هستند.

وی تاکید کرد: با این حال همان دو درصد هم برای کشور زیاد است که دانش آموزان تحت پوشش نباشند و این بخش را معلمان باید از طریق حضوری تامین کنند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments