۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸

فرانسه به دنبال حملات کنترل مرزی خود را تقویت می‌کند!

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه گفت که فرانسه پس از یک سری حملات که در هفته‌های گذشته به این کشور حمله کرد، کنترل مرزهای خود را تقویت می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه گفت که فرانسه پس از یک سری حملات که در هفته‌های گذشته به این کشور حمله کرد، کنترل مرزهای خود را تقویت می‌کند.

ماکرون گفت تعداد پلیس و نیروهای مسئول کنترل مرزها از ۲۴۰۰ نفر به ۴۸۰۰ نفر دو برابر می‌شود. وی گفت، آن‌ها هنگام بازدید از یک پست مرزی در لو پرتوس، در مرز با اسپانیا با مهاجرت غیرقانونی و فعالیت‌های قاچاق متمرکز خواهند شد.

وی افزود: ما به وضوح می‌بینیم که اقدامات تروریستی می تواند توسط افرادی هدایت شود که از جریان‌های مهاجرتی برای تهدید قلمرو ما استفاده می‌کنند. بنابراین ما باید کنترل‌های خود را به دلایل امنیت ملی تقویت کنیم.

ماکرون به طور خاص به حمله افراط گرایان اسلامی به کلیسای نوتردام در شهر نیس اشاره کرد که هفته گذشته سه نفر را کشت. ابراهیم عیسی، مظنون اصلی، یک جوان ۲۱ ساله تونسی است که در ماه سپتامبر از طریق ایتالیا برای انتقال به فرانسه عبور کرد. عیسی اکنون پس از زخمی شدن توسط پلیس هنگام دستگیری وی در بیمارستان فرانسه است.

تلاش فرانسه برای کنترل مرزی بیش‌تر!

علاوه بر این، ماکرون گفت که برای ایجاد کارایی بیشتر کنترل‌ها در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد.

فرانسه و افزایش کنترل مرزی

وی گفت: حملات در فرانسه، اتریش چند روز پیش در وین، به ما نشان می‌دهد که خطر تروریسم در همه جا وجود دارد، شبکه‌های (تروریستی) جهانی هستند … که اروپا را مجبور می‌کند تا پاسخ خود را تشدید کند. فرانسه پیشنهادهای خود را در نشست اروپا در ماه دسامبر ارائه خواهد داد.

این کشور پس از حمله نیس در ۲۹ اکتبر، هشدار امنیتی خود را به حداکثر رساند.

از زمان انتشار مجدد کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) توسط شارلی ابدو در ماه سپتامبر، این سومین حمله بود زیرا دادگاه برای حملات سال ۲۰۱۵ به دفاتر روزنامه و یک سوپرمارکت کوشر باز شد. افراد مسلح در آن حمله با گروه دولت اسلامی و القاعده بیعت کردند، که اخیراً هر دو خواستار حملات مجدد علیه فرانسه بودند.

هرو کازاکس، رئیس پلیس مرزی در منطقه لو پرتوس چ، گفت که پلیس تاکنون امسال ۱۱۲۰۰ نفر را که به دنبال عبور غیرقانونی از مرز فرانسه و اسپانیا بودند، دستگیر کرده است، در حالی که در سال گذشته ۵ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است.

کازاو گفت، این تا حدی با قفل همه گیر بهار فرانسه، که تحت آن مرزها تا ۲۰ ژوئن بسته شده بود و با افزایش تعداد مهاجران در تابستان امسال، بسیاری از آن‌ها از الجزایر و مراکش از طریق اسپانیا سفر می‌کردند، توضیح داده شده است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments