۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

فدراسیون‌ها ۸۰ درصد بودجه معادل سال ۹۷ خود را گرفته‌اند

سرپرست دبیری کمیته ملی المپیک گفت: فدراسیون‌ها ۸۰ درصد بودجه معادل سال ۹۷ خود را از کمیته ملی المپیک دریافت کردند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، کیکاووس سعیدی در خصوص پرداخت بودجه به فدراسیون‌های ورزشی توسط کمیته ملی المپیک، اظهار داشت: در راستای سیاست‌های حمایتی کمیته ملی المپیک و در پیش بودن المپیک و فعالیت‌های فدراسیون‌ها برای کسب سهمیه المپیک و با دستور دکتر صالحی‌امیری، از سهمیه مقرر شده برای بودجه ۹۸ علی الحساب ۳۰ درصد دیگر به ۴۸ فدراسیونی که از کمیته کمک می‌گیرند، واریزی داشتیم. با این حساب ۵۰ درصد بودجه را در اردیبهشت ماه و ۳۰ درصد دیگر را اخیرا واریز کردیم و  در مجموع فدراسیون‌ها ۸۰ درصد بودجه معادل سال ۹۷ خود را از کمیته ملی المپیک دریافت کردند تا کمکی باشد و بخشی از مشکلات فدراسیون‌ها در مورد اعزام و اردوها و تیم‌های ملی حل شود.

وی افزود: به فراخور میزان‌ تخصیصی از خرانه در آینده باز هم به فدراسیون‌ها کمک خواهیم کرد. برای فدراسیون‌های المپیکی باز هم در دو مقطع دیگر به صورت جداگانه بودجه‌ پیش بینی شده را در مهر ماه و بهمن ماه پرداخت خواهیم کرد.

سعیدی در خصوص ۱۰ درصد افزایش بودجه فدراسیون‌ها در سال ۹۸ گفت: این ۱۰ درصد هنوز در بودجه فدراسیون‌ها اعمال نشده است. نظر دکتر صالحی امیری بر این بود که ۴۰ درصد از بودجه را در این مرحله پرداخت کنیم ولی با توجه به دریافتی کمیته فعلا ۳۰ درصد پرداخت کردیم. کمیته ملی المپیک سال گذشته نیز همین سیاست را اعمال کرد و قبل از پایان ۶ ماهه اول برای بازی‌های آسیایی اندونزی و المپیک جوانان  ۸۰ درصد واریزی داشتیم. الان نیز با همین سیاست پیش می‌رویم تا فدراسیون‌ها دغدغه نداشته باشند و پیش بینی که در مورد بودجه داشتیم را محقق کنیم.

خزانه‌دار کمیته ملی المپیک تاکید کرد: از بودجه فدراسیون‌ها ۱۲ میلیارد تومان در اردیبهشت ماه و ۷ میلیارد نیز مرداد پرداخت کردیم.

وی یادآور شد: در بازدیدی که دکتر صالحی امیری و داورزنی و مسئولین عمران منطقه کیش و موسسه فرهنگی اکو از جزیره کیش داشتند دومین جلسه ستاد هماهنگی کشورهای اکو برگزار و قرار شد برای سال آینده با سفرای کشورهای اکو جلسه‌ای داشته باشیم و برنامه بازی‌ها را سازماندهی کنیم. فعلا مسابقات در ۵ تا ۶ رشته برگزار می‌شود و سپس تعداد رشته‌ها را افزایش می‌دهیم.

سعیدی تاکید کرد: اجلاس شورای المپیک آسیا قرار بود مهرماه برگزار شود اما با توجه به اینکه بازی‌های ساحلی جهان نیز مهر ماه در قطر برگزار می‌شود و اجلاس روسای کمیته‌های المپیک و اعضای انوک نیز همزمان با آن برگزار می‌شود، نشست شورای المپیک آسیا به زمان دیگری موکول شد. با رایزنی‌های دکتر صالحی امیری کیش اصلی‌ترین میزبان این نشست است  و احتمالا در ۶ ماهه دوم سال برگزار می‌شود.

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک در خصوص بازدید از اردوهای تیم‌های ملی گفت: کمیته به صورت مستمر تعامل نزدیکی با فدراسیون‌ها دارد و در کنار وزارت ورزش امور و مشکلات فدراسیون‌ها را در بازدیدها و جلسات اختصاصی بررسی می‌کند. برخی از دوستان انتظار دارند بلافاصله بعد از بازدیدها اتفاقات مالی بیفتد که شاید تصور نادرستی باشد که بازدیدها فقط به خاطر مسائل مالی است. بخشی از بازدیدها به این دلیل است که از نزدیک در جریان روند آماده سازی تیم‌های ملی باشیم و گزارش‌ها در هیئت اجرایی بررسی می‌شود تا حمایت حداکثری را در سال قبل از المپیک داشته باشیم.

وی در خصوص اینکه برخی فدراسیون‌ها اعلام کردند که از بودجه خود بی‌خبرند، به تسنیم گفت: این کم لطفی دوستان است چون به صورت شفاف بودجه ۹۸ فدراسیون‌ها در سایت کمیته ملی المپیک اعلام کردیم. دوم مرداد ماه هم نامه‌ای به فدراسیون‌ها زدیم و با ۱۰ درصد افزایش بودجه مصوب سال ۹۸ را ابلاغ کردیم و اینکه برخی از دوستان می‌گویند از بودجه خود بی اطلاعیم،  قابل قبول نیست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x